Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Partneři sekce

Pasivní domy

Nejvíce odborníků na pasivní domy se sejde koncem října v Brně. Můžete být u toho

Do Brna se na konci října chystá nejvíc českých i zahraničních odborníků na pasivní domy v historii. Důvod? Mezinárodní konference Pasivní domy 2014.

11. 09. 2014 | redakce Nazeleno.cz

Ve zkratce:

Mezinárodní konference Pasivní domy 2014 přinese přednášky a workshopy mnoha českých i zahraničních odborníků na pasivní domy. Konference se koná 31. října a 1. listopadu v Kongresovém centru v Brně.

Česko se musí připravovat na změny ve stavebnictví. Od roku 2020 se budou muset všechny domy stavět s téměř nulovou spotřebou energie. A kdo jiný by k tomu měl víc co říct než specialisté na pasivní domy, kteří oblast energeticky úsporných staveb rozvíjí v mezinárodním měřítku několik desítek let?

Konference Pasivní domy 2014, kterou pořádají neziskové organizace Centrum pasivního domuInštitút pre energeticky pasívne domy, přivítá v Brně na přelomu října a listopadu nejvíc zahraničních přednášejících v historii. Hlavními tématy budou rekonstrukce do pasivního standardu, specifika projektování a realizace TZB v pasivních a nulových domech a konečně také velmi podstatná oblast spolupráce veřejného a soukromého sektoru v realizaci změn ve stavebnictví.

Účastníci konference budou moci porovnat návrhy a zkušenosti různých aktérů, včetně již probíhajících programů. Poprvé bude na české půdě prezentována úspěšná inovační strategie regionální vlády v Bruselu, která spojila odborníky, vzdělávací instituce, politiky i veřejnost v podpoře implementovat pasivní standard za závazný cíl stavebnictví od roku 2015. Program bude prezentovat Grégoire Clerfayt, který se podílel na vytvoření ambiciózního programu bruselské regionální vlády, která z energeticky problematického regionu udělala lídra v oblasti šetrného stavebnictví.

Další zajímavé přednášky:

  • Diana Ürge-Vorsatz: Energy efficient buildings – an important opportunity to mitigate climate change (Energeticky efektivní budovy: významná příležitost k omezení klimatických změn)
  • Alexandra Troi: Energy efficiency of windows in historic buildings (Energetická efektivita oken v historických budovách)
  • Michal Hučík: Renovace bytového domu Gallašova, Brno
  • Rainer Pfluger: Latest progress in ventilation systems worldwide (Aktuální celosvětové trendy v oblasti větracích systémů)
  • Tomáš Vocílka: Netradiční řešení fotovoltaického ohřevu, ekonomika fotovoltaického ohřevu

Konferenci doplní i praktická Fóra expertů, které přináší zajímavou diskusi odborníků nad konkrétními projekty a návrhy. Fóra expertů se soustředí na ukázky nejlepší praxe a diskusi nad problémy při realizaci pasivních a nulových domů. Diskutovat se bude v paralelních setkáních o oknech a systémech TZB

Konference Pasivní domy 2014 se koná 31. října a 1. listopadu v Brně, v Kongresovém centru. Bližší informace o akci najdete na http://konference.pasivnidomy.cz, a pokud se přihlásíte do 15. září, získáte 25% slevu na registrační poplatek.

Foto: Centrum pasivního domu

Související články

Tagy: Stavba a rekonstrukce, Pasivní domy, Nízkoenergetické domy

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

KM BETA, a.s.

Největší český výrobce betonové střešní krytiny, vápenopískového zdicího systému SENDWIX a dále cihelného…

<!-- -->
VESPER HOMES – plnohodnotné nízkoenergetické a pasivní domy

VESPER HOMES - Nová generace difúzně otevřeného stavebního a konstrukčního sytému na bázi masivního dřeva.…

<!-- -->
KOREK spol. s r.o., org. sl.

Jsme specialisté na dodatečné zateplení budov kontaktním tepelně izolačním systémem a v rámci revitalizace…

<!-- -->
HAAS FERTIGBAU

Společnost HAAS FERTIGBAU je společnost s téměř stoletou tradicí ve výstavbě montovaných staveb na bázi…

<!-- -->
ATREA s.r.o.

Společnost ATREA vznikla již v roce 1990. Opírá se o dlouholeté zkušenosti v oblasti mikroklimatu budov…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!