fbpx

Jak vybrat dveřní výplň pro plastové vstupní dveře0

Jsou pro vás hliníkové dveře příliš drahé? A nechcete řešit údržbu dřevěných? Pak nejspíš vybíráte nové vchodové dveře z plastu.

Než se rozjedete do první vzorkové prodejny, věnujte pár minut času článku o výběru dveřní výplně. Ta totiž ovlivní celkovou kvalitu vstupních dveří víc, než si možná myslíte.

Nejen rám a křídlo tvoří dveře

Neméně kvalitní jako rám a dveřní křídlo musí být u plastových vstupních dveřívýplň. Dveřní výplň, její stálost a tepelná roztažnost má přímý vliv na životnost celých dveří. Investice do kvalitnějších profilů pro rám a křídlo se bez odpovídající výplně nevyplácí – dveře budou jen tak kvalitní, jak bude kvalitní jejich „nejslabší“ článek.

Podle čeho vybírat dveřní výplň?

Před nákupem plastových vchodových dveří si položte několik otázek, které vám výběr dveřní výplně výrazně zjednoduší:

  • Budou dveře vystaveny slunečnímu svitu a nepříznivým povětrnostním podmínkám?
  • Chci dveře s prosklením? Pokud ano, tak s jakým?
  • Jak mají dveře vypadat?
  • Mám klasický, nebo moderní dům?
  • Stačí mi jednoduché bílé dveře? Kolik chci do dveří investovat?

Teď můžete přikročit k samotnému výběru výplně pro plastové vstupní dveře. Uvidíte, není to tak složité, jak se může zdát.

1. Základní, levné a bílé – dveře s výplněmi z ABS plastu

Nejlevnějšími výplněmi plastových vstupních dveří jsou výplně z ABS a PMMA plastů. Hodí se pro nenáročné použití. Pro vyšší hodnoty tepelné roztažnosti a nižší stabilitu je doporučujeme pořizovat pouze v čistě bílé variantě.

Jinými slovy – pokud bydlíte v horách, kde na dveře praží slunce a několik měsíců v roce stojí v tuhých mrazech, poohlédněte se raději po dveřních výplních vyšší třídy. Jako bílé vstupní dveře s klasickým prosklením vám ale například u babiččina domku na jižní Moravě poslouží dobře.

Dveře s výplní z ABS plastu

2. Klasický vzhled a dobrá stabilita – dveře s výplněmi z HPL

Střední třídou ve výplních pro plastové vstupní dveře jsou HPL výplně neboli výplně z vysokotlakého laminátu tvrzeného speciálními pryskyřicemi. Ty už využijete prakticky všude – jsou velmi odolné a stabilní, lehce se udržují, vyberete si z nepřeberných variant vzhledů i dekorů a jsou za rozumnou cenu.

Dveře s HPL výplní jsou ideální také pro ty, kteří chtějí imitovat vzhled dřeva. Na první pohled je nerozeznáte. Proto se výborně hodí při rekonstrukcích domů, ale i pro novostavby, kde zase uplatníte modernější varianty výplní s hliníkovými rámečky.

Různé vzhledy dveří s výplní z materiálu HPL

3. Nezvyklé vzhledem, pevností i izolací – dveře s výplněmi GFK

Současnou špičku výplní pro plastové vstupní dveře jsou sklolaminátové GFK výplně. Ty od ostatních výplní odlišuje nejen materiál, ale i provedení – GFK výplně se totiž lepí přímo na dveřní křídlo. Tím zlepšují pevnost a stálost dveří a překrytím rámu křídla navíc propůjčují dveřím velmi elegantní vzhled.

Plastové vstupní dveře s GFK výplní se díky exkluzivnímu vzhledu hodí pro moderní novostavby, pro své výborné tepelně izolační parametry je využijete i v energeticky úsporných domech. Dveře s GFK výplní jsou ze všech tří variant nejdražší (stále ale ani zdaleka nedosahují ceny hliníkových dveří), vyšší cenu ale bohatě vyvažují užitnými vlastnostmi a dlouhou životností.

Moderní vstupní dveře s GFK výplní

Autor: Komerční sdělení