fbpx

Hliníkové vchodové dveře – evropská klasika0

Jsou téměř nezničitelné, skvěle vypadají a snadno se používají. Na trhu existuje široká škála modelů od klasického jednoduchého vzhledu pro stávající zástavbu, až po moderní modely předních českých designérů. Hliníkové dveře naplňují beze zbytku přání i představy potenciálního uživatele a ve výběru vchodových dveří je tedy oprávněně stavíme na první místo.

Pokud se na hliníkové dveře podíváme podrobněji, zjistíme, že pořizovací náklady se nám při dlouhodobém používání bezpečně vrátí. I základní údržba hliníkových dveří totiž stačí na to, aby vám sloužily po dvaceti letech stejně dobře jako první týden. Hliníkové vchodové dveře zkrátka vydrží i několik generací a jejich pořízením tedy tuto otázku vyřešíme skutečně dlouhodobě.

Mezi nejčastěji zmiňované výhody hliníkových vchodových dveří patří vysoká odolnost, nadstandardní bezpečnostluxusní vzhled. Proto v evropských zemích tento typ vchodových dveří dominuje. Důraz na kvalitu a design za odpovídající cenu hlavně u německy mluvících zákazníků zajistil tomuto výrobku stoupající preference na trhu a jeho obliba výrazně stoupá i u nás.

Hliníkové vstupní dveře poslouží déle než očekáváte

Hliník je ušlechtilý materiál a mezi jeho přednosti patří pevnost, tuhost a nízká hmotnost. To se příznivě promítá i do kvalit výsledných vstupních dveří, které se nekroutí a nedeformují, výborně odolávají vnějším podmínkám a svou životností snadno přeskočí 50 let.

Výhodou, kterou oceníte hlavně ve velmi frekventovaných prostorách, je také konstrukční pevnost a strojní výrobní přesnost, zajišťující výborné mechanické vlastnosti. Laicky řečeno, hliníkové vchodové dveře jdou dobře otevírat a zavírat po dlouhá léta.

Izolace a bezpečnost = hliníkové dveře opět na špici

Cítíte instinktivně z hliníkových dveří chlad holého kovu? Tyto obavy můžete pustit z hlavy.

Vchodové dveře jsou vyráběny z vícekomorových profilů s přerušeným tepelným mostem a vysoce izolační výplní. Podobné dveře mají tak nízké hodnoty tepelné prostupnosti, že byste za ně dostali na ekologické výstavě minimálně čestné uznání.

Odolnost proti deformacím a celková robustnost konstrukce zase u hliníkových dveří zlepšuje pasivní bezpečnost. Samozřejmě ale stále platí, že dveře jsou tak bezpečné, jak je bezpečný jejich nejslabší článek – je tedy na místě zvolit v nabídce výrobce také odpovídající bezpečnostní vícebodové automatické kování.

Nechte si vyrobit originál

Pokud vás ještě nepřesvědčily užitné vlastnosti hliníkových vchodových dveří, přesvědčí vás jejich vzhled. Ten nemá oproti jiným typům dveří téměř žádná omezení a s úspěchem jej přizpůsobíte moderní novostavbě i staršímu domu. Pokud máte dřevěná či plastová okna, hliníkové vstupní dveře s nimi snadno sladíte.

Při výběru hliníkových vstupních dveří se můžete seberealizovat v kombinování tvarů, barev (včetně dokonale věrných imitací dřeva nebo metalíz), rámečků, drážkování i prosklení. Vše si přizpůsobíte do nejmenšího detailu a vaše nové dveře se stanou originálem.

Pokud vám záleží na vzhledu stejně jako na užitných vlastnostech, volte jednostranné překrytí dveřního křídla. To jednoduše řečeno znamená, že vámi vybraný dekorativní panel překryje dveřní křídlo po celé ploše – viditelná zůstane pouze zárubeň. Výsledkem je elegantní linie dveří s jednolitým povrchem.

Jak vybírat, kde koupit?

Hliníkové dveře vyrábí většina renomovaných společností na českém trhu. Měřítkem pro výběr jsou především reference spokojených uživatelů, doplněné technickými znalostmi a ochotou prodejců.
Informujte se důkladně o všech parametrech Vámi vybraných dveří, požadujte co nejlepší tepelně izolační vlastnosti překrytých hliníkových výplní s trojsklem. Pečlivě srovnávejte cenové nabídky a neopomeňte započítat nejen montáž nových dveří, ale také demontáž a likvidaci těch starých.

Jedna rada na závěr. Objevíte-li výrazně levnější nabídku hliníkových vchodových dveří, nemusí to vždy znamenat výhru. Prodejní ceny na trhu jsou dnes stlačeny na minimum, a pokud se tedy cena výrobku řádově liší, pravděpodobně to znamená, že je vyroben z ne příliš kvalitního materiálu či komponentů. Dlouhodobě zvažovaná investice by tak nakonec nemusela mít vámi očekávaný efekt a výsledek.

 

Autor: Komerční sdělení