Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Partneři sekce


Plastová okna

Do ČR přichází nový trend: dostupné hliníkové vstupní dveře

Také si pod názvem hliníkové dveře představíte nedovírající prosklenou obludu z čtyřicet let starého sídlištního zdravotního střediska? Možná je na čase nahradit tento nepříjemný obraz něčím novějším.

04. 12. 2013 | Komerční sdělení

Ve zkratce:

Cena hliníkových vstupních dveří závisí na desítkách detailů – od výplně přes kování, panty, těsnění, prosklení až po doplňky. Kvalitní vstupní hliníkové dveře koupíte za cca 40 000 Kč a více, nabízí však bezkonkurečně dlouhou životnost nízké nároky na průběžnou údržbu. Hliníkové vstupní dveře kupujete pro více generací.

Čím? Třeba dveřmi, které jsou téměř nezničitelné, navrhují je přední designéři a svou cenou se konečně blíží možnostem běžných smrtelníků. Z Německa a Rakouska k nám stále častěji proniká trend hliníkových vstupních dveří, které jsou na západních trzích jasnou volbou. V tuzemsku, kde dominují plastové a v menší míře také dřevěné dveře, je tradiční překážkou vyšší pořizovací cena.

Jenže, jak se ukazuje od letošního roku, ani to už tak docela není pravda. Ale popořadě – nejprve se podívejme, jak vypadá člověk, který zvažuje pořízení hliníkových vstupních dveří.

DNA zákazníka kupujícího hliníkové dveře

  • Chce koupit jednou a pořádně; vyžaduje jistotu, že bude výrobek fungovat.
  • Klade důraz na snadnou údržbu – nechce trávit hodiny opravami nebo čištěním.
  • Nevadí mu pečlivě vybírat ani jednorázově investovat vyšší částku – ví, že kupuje dveře na více generací.
  • Má rád osobitost. Vybírá tak, aby výrobek odrážel jeho styl, osobnost i potřeby. Preferuje možnost upravit si dveře na míru.

Podobných lidí v České republice přibývá. Nechtějí snadné řešení, chtějí kvalitu. A výrobci jim vychází vstříc – jak širší nabídkou, tak i příznivějšími cenami. „Vchodové dveře z hliníku nejlépe odolávají horku i mrazům, nemění svůj tvar, nerezaví, nepotřebují speciální údržbu. Díky tomu mají opravdu dlouhou životnost, a pokud se vyhneme podezřele levným dveřím z dovozu, a investujeme odpovídající částku, odmění se nám bezproblémovým fungováním po mnoho desítek let,“ říká Josef Kočí, majitel společnosti PERITO, která vyrábí hliníkové vchodové dveře.

Co je odpovídající částka za hliníkové dveře?

Konečná cena za hliníkové vstupní dveře závisí (ostatně jako u kterýchkoliv jiných dveří) na desítkách detailů – od výplně přes kování, panty, těsnění, prosklení až po doplňky. Ale vy chcete vidět konkrétní čísla, že?

V západní Evropě se ceny hliníkových vstupních dveří běžně pohybují v rozpětí od 2 500 do 4 000 EUR a kvalitativní standard mají posazený velmi vysoko. U nás pak hliníkové vchodové dveře velmi slušné kvality pořídíte už za zhruba 40 000 Kč.

Pokud narazíte na nižší částku, neznamená to, že vás čeká kup století, ale spíše, že před sebou máte výrobek, který je někde „ošizen“. Společnost PERITO letos uvedla na trh novou designovou řadu hliníkových vchodových dveří, a jak k tématu uvádí Josef Kočí: „Ceny vstupních dveří jsou dnes na minimu. Výrazně levnější dveře většinou signalizují nekvalitní materiály a komponenty.“

Na první pohled výhodný nákup hliníkových dveří by pak v nadsázce řečeno mohl dopadnout tak, jako v onom zdravotnickém středisku v úvodu článku.

Související články

Tagy: Bydlení, Stavba a rekonstrukce, Okna a dveře

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

FAKRO CZECH s.r.o.

Jsme pobočka nadnárodní dynamicky se rozvíjející společnosti, která se zabývá výrobou a prodejem střešních…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!