Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Okna a dveře

Okna jsou důležitou součástí každého domu: propouštějí do něj světlo, zajišťují kontakt s okolním světem a umožňují větrání, které je důležité nejen pro lidské zdraví, ale také pro dům samotný. Okny však také uniká teplo. To se dostává ven netěsnostmi mezi křídlem a rámem, prostupem tepla skrze skla a prostupem rámem oken. Rovněž dveřmi uniká teplo. Tepelným ztrátám je možné zamezit jednak zateplením oken a dveří nebo jejich výměnou.

Moderní okna mají kvalitní a těsné rámy a jsou zasklena izolačními dvojskly nebo trojskly. Výměnou oken je možné tepelné ztráty redukovat na třetinu. Pokud nechcete okna přímo vyměňovat, je možné je zatěsnit a vyměnit sklo za izolační dvojsklo. Při výběru vhodného okna nehraje roli pouze materiál, ale také jeho struktura. Čím méně je okno členěné, tím méně v něm najdeme netěsných spár a tepelných mostů. Při stavbě se vyplatí přemýšlet nad rozmístěním okenních otvorů - nejvíce by jich mělo směřovat na jižní stranu.

Vlastnosti okna se odvíjí především od použitého rámu. Tepelně technické vlastnosti, ekonomičnost i ekologie rámu jsou ovlivněny použitým materiálem. Také dveře lze před únikem tepla ochránit vhodným zatěsněním. Rámy je možné utěsnit pěnovými nebo gumovými samolepícími páskami nebo aplikovat tmel a použít kovové těsnění. Na spodní hranu dveří je vhodné připevnit plastový kartáč, který také zamezí úniku tepla. Vhodné jsou také žaluzie či rolety.

více informací

Partneři sekce


Plastová okna

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

FAKRO CZECH s.r.o.

Jsme pobočka nadnárodní dynamicky se rozvíjející společnosti, která se zabývá výrobou a prodejem střešních…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!