fbpx

Miniaturní dům navržený pro nalezení duševního klidu0

Každý by občas ocenil klidné útočiště před každodenním shonem. Tento dřevěný minidům či spíše chatka byla vytvořena právě k tomuto účelu. Jak se vám líbí? Pomohl by vám takový domek nalézt vnitřní klid?

V jednoduchosti je krása. Jednoduché linie vymezující malý prostor, ve kterém může být člověk sám se svými myšlenkami, navíc přinášejí pocit uklidnění. Střídmé vybavení nerozptyluje mysl a možnost vystoupat o pár metrů výše a podívat se ven do okolí zase pomáhá dosáhnout nadhledu nad pozemským děním.

Reklama

Domeček by mohl sloužit jako netradiční zahradní chata. (Zdroj: allergutendinge.com)

Tento miniaturní domek nezapře záměry svých tvůrců, totiž vytvořit prostor, který poskytne svému obyvateli klid na rozjímání, meditaci nebo studium. Nabízí odpočinek od hektické civilizace i rodinného života. Autoři projektu a realizátoři Matthias Prüger, Manuel Rauwolf a Ulrike Wetzel vytvořili tento domek v rámci studia na německé Bauhaus University. Nese příznačný název „Seelenkiste“, což lze volně přeložit jako „Přístřeší duše“.

Interiér je praktický a jednoduchý. (Zdroj: allergutendinge.com)

V domečku se nachází spoustu originálních řešení úložných prostor. Skládací stůl se zasouvá do zdi, což je také praktické. Místo pro postel se nachází v mezipatře pod studovnou, která je umístěná nejvýše. Čelní stěna se dá sklopit a vytvoří tak venkovní terasu. Střechu je možné také odklopit a získat tak lepší výhled ven. Svým charakterem se však domek hodí spíše pro teplé letní dny. Pro užívání v zimním období by bylo nutné provést určité úpravy.

V pracovně „na pozorovatelně“ by jistě nebyla nouze o zajímavé nápady. (Zdroj: allergutendinge.com)

Návrh zahrnuje spoustu atraktivně řešených detailů. (Zdroj: allergutendinge.com)

V malém prostoru se najde místo pro spoustu věcí. (Zdroj: allergutendinge.com)

Autor: Jarmila Bajerova