fbpx

Nový komínový systém CIKO® PRAKTIK: Rychlá montáž0

Stavíte nebo rekonstruujete dům? Sháníte vhodný komín, kam byste mohli napojit jakýkoliv spotřebič s libovolným druhem paliva? Pak se podívejte na úplnou novinku od českého výrobce komínových systémů, firmy CIKO. Jaké jsou parametry nového komínového systému CIKO® PRAKTIK?

Představujeme novinku v sortimentu tradičního českého výrobce komínových systémů CIKO (CIHELNÉ KOMÍNY). Komínový systém CIKO® PRAKTIK je určen pro všechny druhy paliv a všechny druhy spotřebičů s přirozeným nebo nuceným odvodem spalin.

„Vnitřní vložky komínového systému CIKO® PRAKTIK jsou k dostání v průměrech 130 mm, 160 mm, 180 mm a 200 mm.“

Základ systému tvoří tepelně izolované nerezové vložky a broušené cihelné tvarovky obvodového pláště. Jedná se tedy o třívrstvý komínový systém se zadním odvětráním, které je pro spolehlivou funkci komína důležité a pro komíny CIKO charakteristické.

Komínový průduch odolává teplotám do 600 °C

Vnitřní nerezové vložky jsou dodávány v tloušťce stěny 0,6 mm nebo 1 mm. Vzniklý komínový průduch odolává teplotám do 600 °C, je tedy vhodný k odvodu spalin od spotřebičů na všechny druhy paliv. Pro přetlakové spotřebiče jsou nerezové vložky doplněny těsněním certifikovaným pro provoz do 200 °C (plynové turbokotle a kondenzační kotle).

Schéma rozloženého a složeného komínového systému CIKO® PRAKTIK Schéma rozloženého a složeného komínového systému CIKO® PRAKTIK
Schéma rozloženého a složeného komínového systému CIKO® PRAKTIK 

Pro pokrytí širokého rozsahu požadavků nabízíme vnitřní vložky ve čtyřech průměrech – 130 mm, 160 mm, 180 mm a 200 mm.

Komínový systém CIKO® PRAKTIK: Snadná a rychlá montáž

Systém CIKO® PRAKTIK je novinka přinášející mezi systémy CIKO především neuvěřitelně snadnou a rychlou montáž. Vnitřní nerezové vložky o délce 1 m, již ve výrobě zkompletované s izolací a distančními prvky, se jednoduše osadí do 8 cm hlubokého hrdla spodní vložky a vnitřní konstrukce komína je hotova.

Izolovaná vložka komínového systému CIKO® PRAKTIK
Izolovaná vložka komínového systému CIKO® PRAKTIK

Okolo vnitřních vložek se vyzdívá obvodový plášť, který je u firmy CIKO již tradičně z broušených cihelných tvarovek lepených na tenkovrstvé lepidlo. Díky těmto technologiím lze počítat s dobou výstavby celého komína během několika hodin.

U firmy CIKO si můžete vybrat i vhodnou nadstřešní část

Je samozřejmé, že i tento komínový systém lze přizpůsobit architektonickým požadavkům investora použitím vhodné nadstřešní části. Z nabídky společnosti CIKO je kromě základní nadstřešní části možno použít prstence Komfort v červeném nebo bílém provedení, návleky Štuko a Imit a pro dosažení moderního vzhledu také nerezový nástavec.

Jedna z možností ukončení komínového systému CIKO® PRAKTIK
Jedna z možností ukončení komínového systému CIKO® PRAKTIK

Systém CIKO® PRAKTIK se dodává celý najednou

Neméně důležitou výhodou komínového systému je nabalení komínového tělesa na jedné paletě standardních rozměrů (až do výšky komínu 8 m). Nemusíme zdůrazňovat, že to je výhodné pro zjednodušení a zlevnění přepravy, což uvítají především montážní firmy.

Systém CIKO® PRAKTIK je navíc použitelný i pro částečné rekonstrukce starých zděných komínů. Při tomto způsobu rekonstrukce je odbourána původní nadstřešní a podkrovní část komínového tělesa a zbylá část původního komínového tělesa se od půdice k odbouranému místu vyvložkuje nerezovými vložkami. Poté se ubourané komínové těleso nahradí komínovým systémem CIKO® PRAKTIK.

Založení a dvířka komínového systému CIKO® PRAKTIK
Založení a dvířka komínového systému CIKO® PRAKTIK

Novinka od CIKO: Kvalitní, rychlé a praktické řešení

Komínový systém CIKO® PRAKTIK je tak zajímavou volbou umožňující připojení široké škály spotřebičů. Mimoto se vyznačuje vysokou mechanickou odolností vnitřních nerezových vložek a velmi rychlou a jednoduchou montáží. Jeho přednosti tedy ocení všichni, kteří požadují kvalitní, ale přitom rychlé a praktické řešení.

Kontaktní údaje:

CIKO s.r.o.
294 74  Předměřice nad Jizerou čp. 15
Web: http://www.ciko-kominy.cz; e-mail: info@ciko-kominy.cz
Telefon/fax: +420 326 329 526; skype: ciko-kominy
Otevírací hodiny: Pondělí – Pátek: 7:00 – 17:00

Autor: Komerční sdělení