fbpx

Komínový systém CIKO TEC: Svoboda při výběru kotle0

Komínový systém CIKO TEC je složen ze špičkových materiálů a svojí konstrukcí respektuje současné trendy v oboru vytápěcí techniky. Hlavní výhodou tohoto komínového systému je jeho univerzálnost a svoboda při výběru topného spotřebiče. Co dalšího CIKO TEC nabízí?

Komínový systém CIKO® TEC je určen pro odvod spalin od spotřebičů na všechny druhy paliv s přirozeným i nuceným odvodem spalin. Hlavní výhodou tohoto systému je jeho absolutní univerzálnost a unikátní řešení přívodu vzduchu ke spotřebiči.

„Krb, různý počet plynových kotlů, kondenzační technika – to jsou příklady absolutní svobody při výběru topného spotřebiče.“

CIKO® TEC je moderní komínový systém složený ze špičkových materiálů a svojí konstrukcí respektuje současné trendy v oboru vytápěcí techniky. Krb, různý počet plynových kotlů, kondenzační technika, to jsou příklady absolutní svobody při výběru topného spotřebiče. Univerzálnost komínu není důležitá v době, kdy ho stavíte, ale v době, kdy budou vaše děti dům rekonstruovat a budou určitě měnit typ kotle, možná i způsob vytápění.

Komínový systém CIKO TEC je složený ze špičkových materiálů
Komínový systém CIKO TEC je složený ze špičkových materiálů

Výhody komínového systému CIKO® TEC

Speciální krycí deska umožňující vícesměrné přisávání venkovního vzduchu a profilovaná izolace se zvětšenými přivětrávacími kanály vytváří ideální předpoklady pro vytvoření samostatného cirkulačního obvodu, kdy takto přiváděný vzduch společně s odvodem spalin vytváří optimální podmínky pro tepelnou pohodu v místnosti. U nízkoenergetických a pasivních domů je komín s řízeným přívodem vzduchu velmi důležitou součástí projektu.

Hlavní výhody systému:

 • možnost připojení libovolného spotřebiče
 • možnost provozu spalinové cesty v přetlaku
 • možnost použití pro přívod vzduchu ke spotřebiči
 • neomezená odolnost proti působení kondenzátu

Komínový systém CIKO® TEC nemá žádné teplotní omezení a je dodáván s průměrem vnitřních vložek 140 mm, 160 mm nebo 200 mm. Systém lze navíc libovolně kombinovat s ostatními systémy do provázaného komínového tělesa a může tak sloužit jako komín pro více kotlů.

V nadstřešní části je možné použít například tyto varianty nadstřešních hlavV nadstřešní části je možné použít například tyto varianty nadstřešních hlav
V nadstřešní části je možné použít například tyto varianty nadstřešních hlav

Nadstřešní část komínového systému CIKO® TEC

V nadstřešní části je možno použít tyto varianty komínových hlav CIKO®:

 • Hlava opatřená komínovým návlekem – komínové návleky ve variantě IMIT nebo ŠTUKO chrání komín před povětrnostními vlivy, návlek je po vyzdění komínového tělesa nasazen a zafixován přes jeho nadstřešní část.
 • Hlava KOMFORT – pohledové prstence imitující lícové zdivo, extrémně odolné vůči povětrnostním vlivům a bez nutnosti je dále upravovat.
 • Hlava základní – komínové těleso je vyzděno tvarovkami obvodového pláště až do požadované výšky, ukončeno základní krycí deskou a připraveno pro omítnutí nebo obložení obkladovými pásky.
 • Hlava pro obezdění – komínová hlava skládající se z krakorcové a krycí desky je určena pro obezdění českým resp. německým formátem lícových cihel, přesně dle architektonického záměru investora.

Příklady ukončení komínuPříklady ukončení komínu
Příklady ukončení komínu

Ukončení komínu

Ukončení komínu je prvkem, který zajišťuje ochranu komínového tělesa před povětrnostními vlivy a dokresluje celkový vzhled komínu. Je možno vybírat z následujících typů ukončení:

 • keramický komínový límec;
 • litinový komínový klobouk;
 • komínová stříška NAPOLEON vyrobená z nerezového nebo měděného plechu.

Více informací získáte na www.ciko-kominy.cz. Informace o komínovém systému CIKO TEC si můžete stáhnout zde.

Autor: Komerční sdělení