fbpx

EUREXIM – vyčistí a odstraní dehet z vašeho komína0

Pořídili jste si krb nebo krbová kamna a chcete předejít jejich poškození? Pak je důležité udržovat čistý komín. Významným pomocníkem je kromě pravidelné návštěvy kominíka čisticí špalek EUREXIM, který odstraňuje usazeniny z komína a tím zvyšuje účinnost vašich kamen nebo krbu.

Poslední desetiletí přineslo obrovský boom v prodeji krbů a krbových kamen JOTUL. Mnoho z těch, kteří si krbová kamna JOTUL pořídili, však zapomínají na skutečnost, že kamna dobře hoří pouze tehdy, když je komín čistý, zbavený dehtu a prachových částic. Jedním z důvodů, kdy se plocha komínového tělesa napéká dehtem, je mokré a nekvalitní dřevo.

„Čisticí špalek hoří přibližně 90 minut, odstraní usazeniny dehtu z komína a používání kamen nebo krbu bude bezpečnější.“

Mazlavá hmota sazí se usazuje na stěnách kouřovodů a komínů, zmenšuje průměr komínu a zabraňuje ohřevu stěny komínu a tím snižuje tahové podmínky, které pak následně způsobují zakouření místnosti, pomalé roztápění a v nejhorším případě explozi v komíně po zapálení dehtu.

Čisticí špalek EUREXIM: Snadné vyčištění komína

Jen málo uživatelů je tak ukázněných, aby pravidelně alespoň dvakrát do roka zavolali kominického mistra a nechali komín zkontrolovat a vyčistit. Jedním z významných pomocníků kominického mistra je EUREXIM, čisticí špalek vyrobený na bázi chemické reakce s dehtem, jeho vysušením a následným sesypáním do vymetacího otvoru.

Čisticí špalek v žádném případě nenahrazuje práci kominického mistra, ale významnou měrou snižuje tvorbu dehtu v komíně a napomáhá komín snadněji vyčistit a předejít tak explozi či požáru domu. Neocenitelným pomocníkem je pro kachlová kamna a tepelné výměníky, kde je přístup k cestám spalin takřka nulový. Čisticí špalek je určen pro všechny typy komínů a můžete jej používat zcela samostatně.


Čisticí špalek EUREXIM snižuje tvorbu dehtu v komíně a pomáhá komín snadněji vyčistit

Vzhledem k tomu, že EUREXIM stojí pouhých 396 Kč s DPH, je to dostupný a jednoduchý způsob, jak zlepšit funkci spalování vašich krbových kamen a krbových vložek JOTUL a ochránit váš majetek před poškozením.

Působení čisticího špalku EUREXIM

Čisticí špalek hoří přibližně 90 minut. Roztopením krbových kamen se nahřeje dehet na stěně kouřovodu a komínu a současně se zvýší tah. Kouř z čisticího špalku obsahuje přídavné chemické látky, které stoupají a usazují se na povlacích dehtu a zároveň jej narušují. Následkem této reakce se usazeniny uvolní a zredukují, sníží se pravděpodobnost požáru v komíně, takže vaše příští použití kamen nebo krbu bude bezpečnější.

I v následujících zatápěních po dobu 1 až 2 týdnů budou přídavné látky z čisticího špalku působit na usazený dehet a budou ho dále narušovat. Část dehtu bude padat zpět do topeniště, kde se dopálí, nebo jej vymetete do sběrného koše z vymetacího otvoru.

Použití špalku EUREXIM je snadné

Pro zajištění maximální účinnosti je nutné položit jeden špalek na žhavé uhlíky po předchozím ohni. U velkých krbových ohnišť je nutné spalovat dva špalky najednou. Před použitím čisticího špalku proveďte vizuální kontrolu (inspekci) komína a kouřovodu, zda v nich nejsou nečistoty typu spadlé cihly, ptačí hnízda apod.

Pokud budete spalovat jeden špalek, vyjměte jej z obalu a položte na žhavé uhlíky. V případě, že se špalek nevznítí, zapalte jej z obalu, ze kterého jste jej vyndali. Pokud budete spalovat dva čisticí špalky, nepokládejte je na žhavé uhlíky a přímo zapalte jejich obaly. U krbových kamen a krbových vložek doporučujeme mít dvířka zavřená.


Používáním čisticího špalku se zvýší účinnost krbových kamen

Po dohoření čisticí špalek několik dalších hodin doutná. Nechte jej úplně dohořet a zbytky špalku nechte v topeništi. Přídavné látky se budou dále uvolňovat ze zbytků a během příštího hoření se rozpadnou na popel.

Čisticí špalek pro bezpečnější zatápění

Působení čisticího špalku potrvá 1 až 2 týdny. Uvolněný dehet může padat do topeniště. Po této době proveďte opět kontrolu kouřovodů a uvolněné a narušené části dehtu odstraňte mechanicky nebo pomocí speciálního vysavače určeného pro údržbu krbových kamen.

Doporučujeme i v dalších dnech používat pro hoření pouze dřevo, které i nadále bude zbytky dehtu narušovat a likvidovat. Vaše zatápění bude bezpečnější. Čisticí špalek doporučujeme použít před topnou sezónou a v její polovině. Neobsahuje žádné pro lidské zdraví škodlivé ani ovzduší znečišťující látky.

EUREXIM – zastupuje a distribuuje

PragoNordPraha.cz
Mánesova 53, 120 65 Praha 2
Tel.: +420 222 250 131
Web: www.pragonord-praha.cz
E-mail: info@nobo.cz

Autor: Komerční sdělení