Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Partneři sekce

Stavba dřevostavbyPartnerem pro stavbu a rekonstrukci je Poptávej.cz.

Je montážní pěna vodotěsná?

Moderní technologie vstoupily velice razantně i do stavebnictví. Jednou z "kouzelných" hmot, která již léta šetří čas a usnadňuje práci tisícům stavbařů po celém světě, je stavební pěna. V dnešní době si již bez ní téměř nikdo nedokáže představit žádnou stavbu.

06. 02. 2018 | Komerční sdělení

Ve zkratce:

Nové generace montážních pěn "myslí" i na speciální případy, kdy stavebníci potřebují využít unikátních vlastností montážní pěny ve vodním prostředí.

Okna, dveře či různé nepřístupné spáry se dříve vyplňovaly maltou - bylo to často složité, a navíc se nedalo pracovat v mrazu. Dnes se realita zcela jiná - montážní pěna umožňuje pracovat snadno, přesně a rychle i v těch nejsložitějších podmínkách. Stačí si jen vybrat ten správný typ, který je vhodný pro vaši činnost.

Mají dnes montážní pěny nějaká omezení?

Naštěstí již ne. Nové generace montážních pěn "myslí" vedle tradičních pěn, které se používají nejčastěji při osazování plastových oken, i na speciální případy, kdy stavebníci potřebují využít unikátních vlastností montážní pěny i ve vodním prostředí. Touto speciální "vodní" montážní pěnou můžete zatmelit například narušené potrubí či utěsnit stěny proti vlhkosti. S oblibou ji využívají také studnaři, protože tato pěna je vhodná nejen pro přímý styk s pitnou vodou, ale má minimální nasákavost a odolává půdní kyselosti a bakteriím. Také výborně přilne na většinu běžných stavebním materiálů, včetně PVC a má vynikající tepelně i zvukově izolační vlastnosti. Ty pěny mají dokonce na styk s pitnou vodou či potravinami certifikát. Jen pozor, zde je nutné myslet i jakou použijte barvu na překrytí. I ta by měla mít příslušný certifikát.

vodotěsná montážní pěna

Vodotěsná montážní pěna je vhodná i pro přímý styk s vodou.

Ohnivzdorná montážní pěna

V nabídce montážních pěn jsou však i další speciální pěny, které se mohou "pyšnit" řadou dalších unikátních vlastností. Patří k nim například ohnivzorná montážní polyuretanová pěna, která díky vzdušné vlhkosti expanduje až 40x na svém objemu, je odolná proti plísním či vodě a dá se samozřejmě přetírat. Tato speciální montážní pěna se používá při upevňování a těsnění elektroinstalací, protipožárních dveří, trezorů, bezpečnostních vchodových dveří, dveřních a okenních rámů, zkrátka všude tam, kde jsou zvýšené požadavky na odolnost proti ohni.

protipožární montážní pěna

Máte-li dotazy, které se týkají plastových, dřevěných či hliníkových oken, interiérových nebo vchodových dveří, včetně jejich montáže, obraťte se ještě dnes na společnost Oknoplastik.

 

Související články

Tagy: Stavba a rekonstrukce, Okna a dveře, Stavební materiál

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

FAKRO CZECH s.r.o.

Jsme pobočka nadnárodní dynamicky se rozvíjející společnosti, která se zabývá výrobou a prodejem střešních…

<!-- -->
NOSRETI velkoobchod s.r.o.

Jsme dodavatelé a v Ostravě také prodejci tepelných čerpadel, solárních kolektorů a klimatizací vlastní…

<!-- -->
Prefa Aluminiumprodukte s.r.o.

Prodej a technický servis hliníkových střešních, okapových a fasádních systémů Prefa. Solární systém Prefa…

<!-- -->
CONDA s. r. o.

Společnost CONDA s. r. o., je výhradním dodavatelem pěnového skla GEOCELL pro Českou a Slovenskou republiku.…

<!-- -->
ATREA s.r.o.

Společnost ATREA vznikla již v roce 1990. Opírá se o dlouholeté zkušenosti v oblasti mikroklimatu budov…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!