fbpx

Pro úspory energií: Foukaná izolace MAGMARELAX®0

Ceny elektřiny a plynu stále narůstají a po zvýšení DPH si připlatíme i za teplo. Jak se při takové situaci nevydat úplně z peněz? Náklady na vytápění můžete účinně snížit zateplením domu. Jenže který způsob zateplení přináší nejvyšší úspory? Efektivním řešením je foukaná minerální izolace!

Tvrzení, že ceny energií a tepla neustále rostou, není pro nikoho překvapivé. Energie je prostě dražší a dalšího nárůstu se dočkáme se zvýšením DPH. My však nechceme vydávat za topení stále více peněz. Zbývá nám tedy jediná možnost, minimalizovat náklady na topení, jinými slovy, zateplit dům. To často představuje náročnou investici. Vyměnit okna, zateplit fasádu, izolovat stropy. Každému je to jasné. Ale jakou zvolit variantu? Není jednoduché vyznat se v nabídce dodavatelů. To se týká i nejúčinnějšího způsobu zateplení, kterým je foukaná izolace. Správné rozhodnutí vyžaduje hodně odborných znalostí. Následující odstavce přinášejí několik rad pro správnou orientaci.

„Návratnost pořizovacích nákladů na foukanou izolaci MAGMARELAX je do 5 let.“

V rámci takové investice, jakou je izolace domu, začneme opatřením, které má největší účinnost. S tím souvisí i rychlá návratnost. Kde tedy začít? Nejvýhodnější je z tohoto hlediska izolovat podlahy na půdě. Stropem bytu uniká zhruba třetina tepla. Již na základní škole jsme se učili, že teplý vzduch je lehčí než studený a proto stoupá vzhůru.

Foukaná minerální izolace MAGMARELAX má výborné termoizolační vlastnosti
Foukaná minerální izolace MAGMARELAX má výborné termoizolační vlastnosti

A ve stropech se už najdou skulinky, kterými uniká teplo na půdu. Lze tomu účinně zabránit? S odstupem nejlepší řešení představuje foukaná izolace. Když foukaná izolace, tak minerální, která má mnohem lepší termoizolační vlastnosti než celulóza. A když minerální foukaná izolace, pak tedy ta nejlepší, MAGMARELAX®! Představíme možnosti a způsob její aplikace.

Dutiny v konstrukci stropu na půdě

Už jsme popsali, proč náklady na vytápění domu hodně sníží izolace podlahy na půdě, jinými slovy stropu nebo střechy. Tuto možnost lze využít nejen v rodinných a bytových domech, ale i v objektech kanceláří, skladů, v průmyslových i zemědělských objektech. Většinou však nemáme aktuálně k dispozici dost peněz na celkovou tepelnou izolaci domu.

Velkou chybou by bylo izolovat objekt pouze provizorním způsobem. To by se v budoucnu zcela jistě nevyplatilo. Proto se nejprve soustředíme na oblasti, kterými nejvíce uniká teplo. Opět nám pomůže znalost zákonitostí fyziky. Teplo stoupá vzhůru. Kromě oken jsou to právě stropy a střechy, kudy s teplem uniká také nejvíce peněz. Až třetina tepla unikne bez užitku stropy.

S foukanou izolací zabráníte zbytečnému úniku až třetiny tepla z domácnosti
S foukanou izolací zabráníte zbytečnému úniku až třetiny tepla z domácnosti

Zateplení půdy foukanou minerální izolací MAGMARELAX®

Doporučujeme následující postup:

Nejprve si musíme opatřit relevantní informace

Pomůže internet. Navštivte web dodavatele foukané minerální izolace MAGMARELAX®, stránky společnosti www.ippolna.cz. Můžete odeslat nezávaznou poptávku. Zanedlouho se ozve obchodně technický poradce, domluvíte si s ním prohlídku domu. Prohlédnete spolu zejména půdní prostor a seznámíte se se všemi možnými variantami jeho zateplení. Je velmi vhodné využít návštěvy odborníka a ptát se.

Technický poradce spočítá nutné náklady na investici a na místě zpracuje kalkulaci. Cena vás svojí výší rozhodně nezaskočí. Bude se pohybovat v řádu desítek tisíc korun podle velikosti a členitosti plochy. Návratnost bývá do 5 let.

Možnosti financování

Pochopitelně je možno využít úspor. Kdo má uzavřeno stavební spoření, může z něho čerpat úvěr. Nejvýhodnější možností je však nabídka společnosti IP IZOLACE POLNÁ. Ve spolupráci s bankou pro vás dokáže zařídit zateplení na úvěr. Že to není nic světoborného? Omyl. Banka dá lepší podmínky, než jste schopni sami individuálně dohodnout. Navíc nastaví výši splátek tak, že se rovnají úsporám za teplo. Nezatíží to rodinný rozpočet a po splacení úvěru, tedy asi za 4,5 roku, už jenom šetříte. A zůstanou vám prostředky na další investice do zateplení.

Stropní systém MAGMARELAX promění i starou půdu v příjemný prostor
Stropní systém MAGMARELAX promění i starou půdu v příjemný prostor

Vždy pečlivě vybrat dodavatele

Výběr realizátora je stejně důležitý jako způsob realizace. Snažte se vždy vybrat toho nejkvalitnějšího. Nemusí to ovšem nutně být ten nejdražší. Podmínkou je ISO na materiál i na realizační postupy. Jen kvalifikovaný dodavatel zaručí vysokou kvalitu práce, které budou pod přísnou kontrolou se zvláštním zřetelem na kvalitu. Na „garážové“ firmy zapomeňte. A ještě jedno doporučení. Foukaná minerální vlna MAGMARELAXnejlepší poměr ceny a kvality.

Žádejte od zhotovitelské firmy reference. Seznamte se s názorem těch, kteří už mají zkušenost s efektivitou foukané izolace. Nezapomeňte si dohodnout termín realizace.

Základem úspěchu je odborná aplikace foukané izolace

Samotná realizace trvá jen zhruba 3 hodiny. Na místo před domem přijede vůz s nákladem izolace a s potřebným strojním vybavením. Nejprve odborní pracovníci připraví zateplovaný prostor půdy. Obsluha natáhne světlíkem nebo po schodech hadici z vozu na půdu. Foukání minerální vaty se děje buď přímo na podlahu půdního prostoru nebo do dutin ve stropu. Izolace je tedy v prvním případě nafoukána v rovnoměrné vrstvě na podlahu půdy. Pracovníci dbají na to, aby byly dokonale utěsněny všechny spáry, kudy uniká teplý vzduch. Nejexponovanější jsou zákoutí u stěn a blízko trámů. Fouká-li se minerální vlna do prostoru mezi stropem místností a podlahou půdy, je třeba zvednout vždy po sedmi metrech jedno prkno podlahy půdy. To nezpůsobí žádný nepořádek, půdu ani není potřeba vyklízet.

Foukání minerální izolace je rychlé, bezproblémové a nedělá nepořádek
Foukání minerální izolace je rychlé, bezproblémové a nedělá nepořádek

Někdy se stává, že je příprava komplikovanější. Je potřeba rozvinout parotěsné fólie nebo na přání připravit novou konstrukci podlahy. Konstrukce z desek SSM je zhotovovaná v dílnách firmy zhruba za 1–2 dny a na místě samém se během hodiny smontuje. Technik vše předem vysvětlí a zajistí výrobu konstrukce.

Po ukončení aplikace se dutiny uzavřou, volně nafoukaná izolace se porovná, pracovníci po sobě uklidí. Převezmete hotové dílo a také fakturu. Je v ní uvedeno přesné množství použitých materiálů. Oproti deskovým izolacím neplatíte prořezy, díky foukání odpadají. Cena díla se oproti rozpočtu zpravidla ještě sníží, protože třeba rozměry trámů nelze předem přesně odhadnout.

Po aplikaci izolace budete mít i následnou péči

Foukání čedičové izolace končí, pracovní četa odjíždí. Zájem firmy však nekončí. Klient obdrží dotazník, malý průzkum spokojenosti. Je zde možnost uplatnit připomínky a hodnotit práci. Je vhodné této možnosti využít. Nejen kvůli tomu, že z vašich postřehů můžete mít užitek i později, ale také z nich mohou profitovat vaši následovníci.

Foukaná minerální izolace, to je MAGMARELAX®. Videa a fotografie z realizací foukané minerální izolace naleznete na adrese www.ippolna.cz

Kontakt:

IP IZOLACE Polná, s.r.o.
Tyršova 405, 588 13 Polná
Tel.: 567 212 412, 567 212 899
Mobil: 777 760 203
Bezplatná linka: 800 100 533
Web: www.ippolna.cz

Autor: Komerční sdělení