fbpx

Přírodní izolace STEICO Zell: V létě brání přehřívání budov, v zimě šetří náklady na vytápění0

Představujeme vám novinku na trhu izolací – foukané dřevovlákno STEICO Zell. Přírodní izolace je šetrná k přírodě a vytváří zdravé mikroklima ve stavbách. Díky výjimečným vlastnostem chrání konstrukce před vlhkostí a proti houbám.

STEICO Zell lze použít pro izolaci nových staveb i zateplení starých staveb na jakémkoliv místě stavby – do obvodových stěn, příček, střech, stropů i podlah.

Foukaná izolace se přizpůsobí prostoru

STEICO Zell se skládá z čistých, volných dřevovláken, vyplňujících všechny duté prostory, a to beze spár. Každé z těchto vláken má všechny přednosti přírodního dřeva: trvanlivost, stabilitu a velmi dobré tepelně izolační vlastnosti. K vytvoření izolační vrstvy jsou vlákna pod vysokým tlakem vháněna pomocí stroje do uzavřených částí konstrukcí, určených k vyplnění, kde se přesně přizpůsobí konstrukčním prvkům. Proto u izolace STEICO Zell nehraje žádnou roli, zda prostory, určené k vyplnění, odpovídají standardním velikostem izolačního materiálu.

Rychle, trvale a kvalitně zaizolováno

STEICO Zell se dodává jako stlačená vlákna v 15kg pytlích. Materiál se přímo na stavbě nasype do foukacího stroje a je přes hadice vháněn až na místo, které je třeba izolovat. Výhodou je, že jak stroj, tak i pytle s izolačním materiálem je možno skladovat mimo budovu, takže je zajištěna plynulá práce i v malých prostorech.

U STEICO Zell nevznikají odřezky a případné zbytky lze zcela jednoduše kompostovat. STEICO Zell je možno při řádném použití znovu využít i po mnoha letech. Pokud by snad přece bylo potřeba izolaci zlikvidovat, například během pozdější přestavby, pak se STEICO Zell dá bez komplikací recyklovat. Tímto se STEICO Zell odlišuje od mnoha tradičních izolačních materiálů, u nichž je nutno při odstranění dbát přísných zdravotních předpisů a mimo to zde vznikají vysoké náklady.

Příjemné klima v místnosti po celý rok

Díky difúzně otevřené buněčné struktuře reguluje STEICO Zell vlhkost a přispívá tak z hlediska biologie stavby k vytvoření optimálního prostředí pro bydlení.

Vysokou schopností akumulace tepla zamezuje STEICO Zell navíc přehřívání budov v létě. Výsledkem je příjemný chlad v horkých dnech a příjemné teplo v nejmrazivějším zimním období.

Hodí se do novostaveb i starých domů

Foukaná dřevovláknitá izolace STEICO Zell se používá jak pro izolaci nových staveb, tak pro zateplení starých staveb (stěny, střechy, stropy, podlahy). Ideální je použití s konstrukčními I-nosníky STEICO JoistSTEICO Wall, při kterém je riziko vzniku tepelných mostů omezené na minimum.

Výhody STEICO Zell

  • Izolační vrstva beze spár
  • Velmi dobrá tepelná izolace a akumulace tepla
  • Vynikající ochrana před teplem v letním období
  • Difúzně otevřená izolace vytvářející zdravé klima v místnostech
  • Zpracování bez odřezků
  • Optimální ochrana proti hluku v kombinaci s izolačními deskami z dřevovlákna STEICO

Certifikáty

STEICO Zell se používá v Německu už 18 let. Certifikát CE ETA-12/0011 pro použití v zemích Evropské unie získal tento materiál v únoru 2012.

Izolaci dodá firma Akastav

STEICO Zell dodává na český a slovenský trh firma AKASTAV s.r.o., která dováží a prodává produkty firmy STEICO už 10 let. Po celou tuto dobu taky seznamuje veřejnost s výhodami ekologických materiálů, pořádá školení pro architekty, projektanty i realizační firmy a poskytuje technické poradenství.

V současné době se jako člen Moravskoslezského dřevařského klastru www.msdk.cz podílí na výstavbě odborného školicího střediska v areálu VŠB-TU Ostrava, které bude sloužit jako unikátní výuková a názorná pomůcka pasivní dřevostavby. Budou zde probíhat dlouhodobé testy a měření materiálů STEICO (například tepelně technických, akustických).

V současné době se v rámci MSDK připravuje nový projekt vícepodlažní dřevostavby. Na této stavbě se AKASTAV s.r.o. podílí na výzkumném úkolu zaměřeném na obvodové pláště, ve kterých bude několik polí vyplněno různými foukanými a sypanými materiály (STEICO Zell, Climatizer Plus, ISOVER, korková drť).

Na vyplněných panelech se budou sledovat teplotní a vlhkostní poměry v průběhu roku a případné změny vlastností materiálů v průběhu několika let (sedání, degradace materiálů). Do panelů bude umístěna celá řada tepelně vlhkostních a zemních čidel, ze kterých se budou sbírat data a vyhodnocovat ve výpočetním centru.

Sesedání materiálu

Výsledky výzkumu tak ověří certifikace provedené MPA NRW (Úřad pro kontrolu materiálů Nordrhein-Westfalen), které potvrzují trvalé zachování formy a objemu STEICO Zell. Při foukání dřevovláken STEICO Zell dochází u jednotlivých dřevných vláken k ozubení ve třech dimenzích a mechanickému spojení navzájem (mikroskopické uchycení), čímž se zabraňuje sesedání se materiálu.

Která firma dodá izolaci? Najdete na webu

Aplikace STEICO Zell probíhá výhradně ze strany zaškoleného partnera. Realizační firmy, které získaly jako první certifikát na používání STEICO Zell v ČR a SR jsou uvedeny na www.steicozell.cz, kde je také zveřejněna celá řada materiálů – zkoušky požární odolnosti, detaily a skladby, technické příručky, certifikáty, videa atd.

Autor: Komerční sdělení