fbpx

Izolace příček a podhledů zamezí hluku a únikům tepla0

Máte v bytě příliš velký hluk? Ruší vás hádky nebo hlasité rádio od sousedů? Pak pravděpodobně přemýšlíte nad tím, jak si byt co nejlépe zvukově odizolovat. Vhodným řešením je izolace příček a podhledů, která zároveň zabrání zbytečným únikům tepla.

Toužíte po tom, že si doma konečně jednou v klidu odpočinete? Jenže jste stále nuceni poslouchat hlučné sousedy? Jak z toho ven? Vzhledem k tomu, že zvuk se šíří vzduchem nebo stavebními konstrukcemi, hluku v bytě se dá velmi účinně zamezit zaizolováním konstrukcí. Účinným a přitom snadným a rychlým řešením je izolace příček a podhledů. Podívejte se, jaké druhy izolací existují a jaké mají parametry.

„Minerální izolace Isover zlepšuje akustické i protipožární parametry příček a podhledů až o desítky procent.“

K izolaci příček a podhledů se často používají minerální izolace od společnosti Isover, a to v tloušťkách 60–100 mm. Tloušťku izolace (vyšší či nižší) si však samozřejmě můžete libovolně přizpůsobit podle toho, jakých výsledných akustických parametrů konstrukce chcete dosáhnout. Obecně platí, že čím větší tloušťka, tím lépe.

Izolace příček a podhledů: Konec hluku v bytě

Izolační desky z kamenné vlny obsahují minerální vlákna, která jsou po celém povrchu hydrofobizována – tedy odpuzují vodu. Kromě vysoké schopnosti pohltit zvuk a velmi dobrých tepelně izolačních vlastností mají desky nízký difúzní odpor (propustný pro vodní páru), jsou ekologicky a hygienicky nezávadné a odolávají dřevokazným škůdcům, hlodavcům a hmyzu. Navíc mají dlouhou životnost a lze je snadno opracovat (například řezáním či vrtáním).

Izolací příček a podhledů se zbavíte hluku v bytě a konečně si pořádně odpočinete
Izolací příček a podhledů se zbavíte hluku v bytě a konečně si pořádně odpočinete

Minerální izolace Isover také výrazně přispívá ke zlepšení vzduchové neprůzvučnosti původních konstrukcí. Izolací příček a podhledů tedy dosáhnete také správné tepelné pohody v létě i v zimě, eliminujete tepelné mosty a minimalizujete problémy s vlhkostí v konstrukci, která má zpravidla za následek napadení konstrukce plísněmi.

Isover: Minerální izolace s protipožární ochranou

Minerální izolace Isover vám zabezpečí i protipožární ochranu, neboť bez problému odolávají vysokým teplotám. Pro ještě lepší požární odolnost příček a konstrukce stropu (při použití izolace v podhledech) je však vhodnější použít kamenné izolace, které odolávají i velmi vysokým teplotám. Kamenná izolace zvýší odolnost klasické sádrokartonové příčky o 30 i více minut. I zde platí, že čím větší tloušťku izolace má, tím vyšší mají příčky a podhledy požární odolnost.

Co vše vám Isover nabízí?

Představujeme vám některé výrobky pro izolaci příček a podhledů:
  • Isover AKUspeciální akustická izolace v deskách. Je ideální kombinací akustických a protipožárních požadavků na sádrokartonové příčky (objemová hmotnost > 40 kg.m-3). Ideální materiál také pro použití do podhledů s modulem 625 mm, díky čemuž má velmi široké uplatnění v suché výstavbě. Tyto izolační desky jsou vyrobené z kamenného vlákna Isover o rozměru 1000 x 625 mm (vyráběné tloušťky materiálu jsou 40, 60, 80 a 100 mm). Izolace Isover AKU dokáže snížit hluk v bytě o několik decibel. Například umístění již 40mm vrstvy do podhledu snižuje hluk o 8 dB, u předstěny s 40mm vrstvou izolace je to o 11 dB méně, přičemž rozdíl 10 dB už je běžně vnímán jako úbytek o polovinu hlasitosti.
  • Desky Isover MERINO – vhodné zejména pro zabudování do příček či jako výplně zavěšených podhledů a dutin. Jsou pružné a tvarově stálé, zvyšují izolační schopnost konstrukce proti hluku.
  • Desky Isover AKUSTIC SSP 2 – ideální pro jakékoli tepelné, zvukové, nezatížené izolace. Používají se především jako pohltivé vložky děrovaných obkladových prvků pro akustické stěny, stropy a podhledy.
  • Desky Isover UNI – vhodné pro izolace podhledů a dalších lehkých sendvičových konstrukcí. Materiál je vhodný do protipožárních systémových konstrukcí s požadavkem na objemovou hmotnost ≥ 40 kg.m-3.
  • Desky Isover ORSET – hodí se pro tepelné, zvukové a protipožární izolace příček, podhledů, stropů a dutin.
  • Desky Isover FASSIL NT – vhodné pro izolace vnějších stěn předvěšených fasádních systémů nebo pro použití do vícevrstvých konstrukcí (sendviče). Vkládají se pod obklad do roštu nebo se mechanicky kotví.

 

Z hlediska zvukové a tepelné izolace jsou pak oba materiály (minerální i kamenná izolace) rovnocenné. Chcete-li však izolovat vyšší příčky, které sahají přes 2 podlaží a více, je vhodné místo minerální použít spíše čedičovou izolaci, jako například Isover ORSIK nebo Isover AKU. V takovém případě se totiž nejedná o standardní aplikaci a skelné izolace se sem příliš nehodí.

Izolace Isover má dlouhou životnost

S materiály Isover se nemusíte obávat toho, že by vám izolace postupně sesedla. Naopak, po celou dobu vykazují tyto izolační materiály teplotní a objemovou stálost a neměnné fyzikální vlastnosti.

Po izolaci příček a podhledů již nebudete dále nuceni poslouchat hlučné sousedy
Po izolaci příček a podhledů již nebudete dále nuceni poslouchat hlučné sousedy

Samotná instalace izolačních desek je snadná, do příček a podhledů je stačí jen vložit a upevnit. Pokud je nad podhledem nevytápěný prostor, izolační desky se kladou pouze na konstrukci podhledu.

Autor: Komerční sdělení