Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Izolace

Tepelná izolace neboli zateplení je jednou z možností, jak snížit energetické ztráty na domě a tím také ušetřit. Většina obyvatel starších domů, kteří topí plynem nebo elektřinou, zaplatí za vytápění svého domu ročně částky, které se pohybují v desítkách tisíc korun (elektřina je nejdražší). U většiny domů uniká nejvíce tepla obvodovými stěnami. Rodinný dům s cihlovými stěnami o ploše 300 m2 ztratí asi 22 MWh tepla za topnou sezónu. V případě izolace o tloušťce 16 cm se tepelný únik sníží na 3,8 MWh.
 
Stěny je možné izolovat zevnitř nebo z venku. Problémem vnitřní izolace je, že končí u rámů oken, podklady a stropu. V těchto místech pak dochází ke kondenzaci vlhkosti a mohou se zde objevovat plísně. Vnější zateplení je výhodnější, protože je zateplena celá konstrukce domu a ke kondenzaci vlhkosti nedochází.

Pro tepelnou izolaci se nejčastěji používají desky z pěnového polystyrenu. Jeho hlavní nevýhodou je hořlavost a nepřizpůsobivost nerovnostem povrchu. Dalším izolačním materiálem mohou být například desky z minerální vaty, které jsou lisovány z minerálních vláken spojených organickou pryskyřicí. Tato vlákna jsou nehořlavá a desky dobře propouštějí vodní páru. Využívány jsou také přírodní izolační materiály jako sláma či ovčí vlna. Na zateplení rodinného či bytového domu můžete získat dotaci z programu Zelená úsporám. Dotace se vztahují na zateplení fasády, zateplení střechy, zateplení podlahy a výměnu oken. Více informací přinášíme v kompletním průvodci dotacemi.

více informací

Partneři sekce

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

KOREK spol. s r.o., org. sl.

Jsme specialisté na dodatečné zateplení budov kontaktním tepelně izolačním systémem a v rámci revitalizace…

<!-- -->
CONDA s. r. o.

Společnost CONDA s. r. o., je výhradním dodavatelem pěnového skla GEOCELL pro Českou a Slovenskou republiku.…

<!-- -->
Divize Isover, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.

Společnost Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. na českém trhu vyrábí a prodává izolační materiály…

<!-- -->
A-GLASS pěnové sklo

Společnost REC Group s. r. o., je českým výrobcem tepelné izolace - pěnového skla A-GLASS

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!