Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Partneři sekce

Stavba dřevostavbyPartnerem pro stavbu a rekonstrukci je Poptávej.cz.

FERMACELL: Komplexní řešení suché výstavby

Požadavky na moderní stavební materiály neustále rostou. Snižování nákladů, zvyšování komfortu, rychlá a kvalitní výstavba, jsou klíčovými kritérii současného stavebnictví. Dřevovláknité stavební desky FERMACELL splňují nejpřísnější kritéria kvality a bezpečnosti. Jaké jsou jejich další výhody?

08. 01. 2010 | Komerční sdělení

Ve zkratce:

Moderní stavební materiály musí splňovat stále přísnější kritéria. Důležitá je kvalita a bezpečnost, snižování nákladů a rychlá výstavba. Proto se těší suchá výstavba s deskami FERMACELL stále větší oblibě. Dřevovláknité stavební desky FERMACELL jsou vyrobeny bez jakýchkoli chemických přísad. Co dalšího nabízí stavební desky FERMACELL?

Vše začíná už ve výrobě – sádrovláknité desky FERMACELL se skládají ze sádry a papírových vláken, která se získávají recyklací. Na automatizovaných výrobních linkách se obě uvedené přírodní suroviny smíchají a do homogenní směsi se přidá voda, nepřidávají se žádná další pojiva, vyrobené desky jsou tedy bez jakýchkoliv chemických přísad! Za vysokého tlaku se z hmoty lisují tvrdé desky, které se suší a řežou na požadované formáty. Ekologicky nezávadná metoda má přísnou kontrolu kvality.

„FERMACELL je nejen stavební deska, ale zároveň i protipožární deska a deska impregnovaná, vhodná do vlhkých místností.“

Pro udržení stálé a vysoké kvality probíhá v akreditovaných zkušebnách trvalá kontrola kvality výrobků FERMACELL. Současně se sledují a kontrolují všechny kvalitativní znaky výrobků ve vlastních zkušebnách jednotlivých výrobních závodů a v centrální laboratoři společnosti FERMACELL.


Desky FERMACELL lze použít jako protipožární desku a desku impregnovanou www.fermacell.cz

Stavební desky FERMACELL: kvalita a bezpečnost

FERMACELL je nejen stavební deska, ale zároveň protipožární deska i deska impregnovaná, vhodná do vlhkých místností. Množství testů, které byly provedeny státními a nezávislými zkušebnami, potvrdily tento závěr: s deskami FERMACELL lze montovat konstrukce s vysokou pevností, vysokou požární odolností a zároveň s vysokou zvukovou a tepelnou izolací. Kromě požadavků na kvalitu se klade velký důraz na stavebně-biologickou nezávadnost materiálu FERMACELL.


Sádrovláknité desky FERMACELL se skládají ze sádry, papírových vláken a vody. Zdroj: www.fermacell.cz

Sádrovláknité desky lze doporučit i z hlediska stavební biologie – řada testů potvrdila, že desky významně přispívají k dobrému klimatu v místnosti. ECO-Institut, uznávaný kontrolní a certifikační orgán pro externí kontrolu stavebních produktů, ocenil produkty FERMACELL jako nejlepší v oblasti kompatibility s životním prostředím.

Ekologické vlastnosti sádrovláknitých desek FERMACELL byly potvrzeny i Institutem pro stavební biologii v Rosenheimu, který jim propůjčil pečeť IBR. FERMACELL získal stříbro na Big 5 Gaia Award 2008 v Dubaji za ekologický produkt. FERMACELL je současně certifikován jak podle DIN EN ISO 9001:2000, tak i podle DIN EN ISO 14001:2005 a TÜV. Vysokou ekologickou hodnotu produktů FERMACELL potvrdil pečetí i kolínský Eco-Umweltinstitut.


FERMACELL dřevostavby - na obrázku bytové domy RD Rýmařov. Zdroj: www.fermacell.cz

Výhody dřevovláknitých desek FERMACELL

FERMACELL nezapomíná na nic – aby se příslib bezpečného a pohodového domova naplnil, je třeba vzít v úvahu ještě další atributy. K nim patří ochrana soukromí, přátelské sousedství a prostředí, stejně jako faktory určující bezpečnost: stabilita a ochrana v případě zemětřesení, požáru nebo před vodou. A právě v tomto ohledu mohou sádrovláknité desky FERMACELL nabídnout své služby:

  • zdravé stavby z produktů s minimálními emisemi a škodlivinami
  • optimální protihlukovou ochranu pro vlastní klid a dobré sousedské vztahy
  • vysokou stabilitu a bezpečnost i v případě zemětřesení pro pocit jistoty
  • vynikající možnosti tvůrčích úprav interiéru se snadným upevňováním
  • bezpečnou ochranu proti vlhkosti použitím FERMACELL Powerpanel pro nerušený požitek z koupele
  • spolehlivou protipožární ochranu FERMACELL pro maximální bezpečí


Dřevovláknité stavební desky FERMACELL zaručují nezávadné bydlení. Zdroj: www.fermacell.cz

Kvalita materiálů FERMACELL a aktivity týmu lidí kolem něj výrazně pomáhala a pomáhá k úspěchu trhu dřevostaveb. S materiály FERMACELL dnes pracují firmy jako např. Atrium, Domy Start, EBH Haus, Kampa Haus, MD Stav, Moravia Wood, MS HAUS, Okal, RD Allstav, RD Rýmařov nebo VS Domy a mnoho dalších. Koncepce partnerství, která se osvědčila po celé Evropě, tak slaví úspěch: FERMACELL patří k těm nejkvalitnějším materiálům pro moderní řešení výstavby dřevostaveb. FERMACELL dlouhodobě marketingově podporuje doprovodné aktivity veletrhu Dřevostavby v Praze – stačí například uvést Salon dřevostaveb, soutěž o Nejkrásnější dřevostavbu či Nejrychlejší dřevostavbu. FERMACELL je navíc tradičně hlavním partnerem významné architektonické soutěže Dřevěný dům, která pomáhá zvyšovat počet realizací dřevostaveb a která umožňuje zejména mladší nastupující generaci architektů a inženýrů konfrontaci názorů a představ o moderní dřevostavbě pro bydlení.

Tagy: Energie, Bydlení, Stavba a rekonstrukce, Izolace, Pasivní domy, Nízkoenergetické domy

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

Divize Isover, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.

Společnost Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. na českém trhu vyrábí a prodává izolační materiály…

<!-- -->
ELEKTRODESIGN ventilátory spol. s r.o.

Výrobce a dodavatel profesionální vzduchotechniky, ventilátorů a příslušenství, rekuperačních jednotek,…

<!-- -->
KOREK spol. s r.o., org. sl.

Jsme specialisté na dodatečné zateplení budov kontaktním tepelně izolačním systémem a v rámci revitalizace…

<!-- -->
Prefa Aluminiumprodukte s.r.o.

Prodej a technický servis hliníkových střešních, okapových a fasádních systémů Prefa. Solární systém Prefa…

<!-- -->
CIKO - cihelné a nerezové komínové systémy

Cihelné a nerezové komíny určené pro všechny druhy paliv a všechny typy spotřebičů. Komínové systémy CIKO…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!