fbpx

Legopan – levný dům jako stavebnice0

Legopan je nový stavební systém pro dřevostavby. Skládá se především ze sendvičových panelů, které umožňují postavit levné a energeticky nenáročné bydlení.

Stavební systém Legopan umožňuje stavitelům postavit díla na míru, bezpečně a s nízkým rozpočtem. Skládá se převážně ze sendvičových panelů o velikosti 3,5 m2 (standardní panel je 2,8 metru vysoký a 1,25 metru široký) a dalších konstrukcí, ze kterých můžete postavit celý dům.

Stavba jako skládačka

Panely Legopan jsou jednoduchým stavebním prvkem nové generace pro technologii difuzně otevřených staveb. Jsou výsledkem 15 let zkušeností se stavbou dřevostaveb. Umožňují krátkou a přesnou výstavbu s velmi nízkou energetickou náročností.

TIP: Rodinný dům E.ON Legopan za 980 000 Kč

Ze systému Legopan lze postavit 95 % projektů na míru, dle představ klienta, a to díky škále stavebních prvků v optimálních rozměrech. Konstrukci lze zvládnout v pouhých třech lidech. Pokud chcete postavit dřevostavbu, váš partner Legopan vás bude doprovázet od začátku do konce projektu.

Koncept Legopan totiž není pouze stavebnicový systém, ale také související doplňkové služby, které nabízejí řešení nejen v technické oblasti, ale také v marketingu a financování.

Nízkoenergetické i pasivní stavby

Tvůrci systému se soustředili nejen na jednoduchou stavbu, ale i optimální energetickou náročnost staveb. Zejména se zaměřili na propracovanou konstrukci k minimalizaci tepelných mostů. Výsledkem je úspornější a provozně levnější dům. Při malé tloušťce stěny (37 cm) lze dosáhnout hodnoty U – součinitele prostupu tepla na hranici standardu pasivního domu.

K realizaci celé hrubé stavby jsou použity pouze čtyři druhy řezivapět druhů spojovacího materiálu – stačí omezený sortiment k realizaci prakticky jakékoliv stavby. Do jednoho kamionu lze naložit panely na 2,5 typického domu. Manipulaci s panelem hravě zvládnou dva lidé, takže není potřeba žádná speciální manipulační technika.

Stavbu domu ze stavebnice Legopan lze objednat po celé České republice. K dispozici je 11 odběrných mist. Na jeden telefon – jednu objednávku, jedním autem, lze objednat celou hrubou stavbu domu. Pokud jste se rozhodli pro dřevostavbu, pak je systém Legopan pro vás tím nejlepším spojením úspory času, peněz a kvalitní a rychlé výstavby.

Jak probíhá celý proces stavby se systémem Legopan?

  1. zašlete své plány profesionálním partnerům Legopan
  2. do 48 hodin obdržíte nacenění stavby
  3. naši partneři online objednají panely Legopan
  4. do tří týdnů proběhne dodání na stavbu
  5. začíná se se stavbou, která obvykle trvá jen několik dnů

Pro architekty i projektanty

Panely Legopan jsou maximálně prefabrikovány – díky tomu je zajištěna přesnost, kvalita a snadná a rychlá montáž. Jsou také certifikovány a mají tedy předem deklarované vlastnosti. To je důležité zejména pro architekty a projektanty, kteří by chtěli se systémem začít pracovat.

Pro ně je také určena elektronická databáze panelů a kompletních dřevěných výrobků, které umožnily realizaci již stovek dřevostavebnických konstrukcí. K dispozici jsou podklady pro projektování pomocí programů Skechup, AutoCAD a ArchiCAD, které podporují architektonickou kreativitu, cenový kalkulátor s položkovými rozpočty, technická online podpora a audity přímo na stavbě.

Společnost Legopan nabízí díky husté síti profesionálů také specializované doplňkové služby, jako např. statické výpočty, požární odolnost, energetické průkazy, výpočet spotřeby energií v domě anebo také zajištění částečného nebo kompletního stavebního povolení za zvýhodněné ceny.

Obchodní partneři společnosti pak mají možnost využívat kompletní asistenci, přizpůsobenou konkrétním potřebám. Asistence zahrnuje výkonnou službu hotline i asistenci montáže přímo na staveništi. Legopan také zaškolí, poskytne asistenci a provádí audit po celou dobu realizace projektů tak, aby byla odvedena ve všech případech co nejkvalitnější práce.

Autor: Komerční sdělení