Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Dřevostavby

Dřevo je tradiční materiál, který naši předkové po dlouhá staletí používali při stavbě svých domů. Technologický vývoj ale dřevo vytlačil – začaly se používat cihly, beton nebo tvárnice. V současné době se ke dřevu jako stavebnímu materiálu opět vracíme. Dřevostavby totiž mají řadu výhod.

Výstavba dřevostavby zabere pouze několik týdnů a oproti klasickému domu se při stavbě spotřebuje méně energie. Dřevostavby jsou stavěny bez použití vody (suchá technologie), proto nemusí dlouho vysychat jako zděné domy a ihned po jejich dokončení je uvnitř příjemné klima.

Zapomínat nesmíme ani na tepelně-izolační vlastnosti dřevostaveb, které velmi snadno dosahují nízkoenergetického standardu. Dřevo je totiž charakteristické nízkou tepelnou vodivostí a dřevostavby tedy spotřebují méně tepla na vytápění než běžné domy. Dřevostavby jsou šetrné k životnímu prostředí. Dřevo je ekologický materiál, který vytváří zdravé prostředí pro život. Pokud dřevostavba doslouží, nestává se zátěží pro životní prostředí. 

více informací

Partneři sekce

Dřevostavby

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

VESPER HOMES – plnohodnotné nízkoenergetické a pasivní domy

VESPER HOMES - Nová generace difúzně otevřeného stavebního a konstrukčního sytému na bázi masivního dřeva.…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!