fbpx

Stavba dřevostavby: Bydlete rychle a levně0

Budete si pořizovat nový dům a rozhodujete se mezi různými stavebními systémy? Potřebujete ale bydlet rychle a nevydat se při jeho stavbě úplně z peněz? Pak zvažte realizaci dřevostavby, která vás může vyjít levně hned z několika důvodů.

Dřevostaveb v České republice neustále přibývá a čím dál tím více se tak stávají alternativou k tradičním zděným domům. Dřevěné domy v sobě totiž spojují hned několik výhod. Jejich předností je rychlá výstavba, výborné tepelně-izolační parametry, komfort při bydlení a v neposlední řadě rozumná pořizovací cena.

„V nízkoenergetické dřevostavbě lze oproti starším domům dosáhnout až 75% úspor na vytápění.“

Z praktických zkušeností se často dozvídáme, že bydlení v dřevostavbě je příjemné a přitom energeticky úsporné. V nízkoenergetických dřevostavbách, jejichž neodmyslitelnou součástí je tepelná izolace, jsou totiž náklady na vytápění ve srovnání se staršími klasickými domy až o 75 % nižší.

Bydlení v dřevostavbě je příjemné a přitom energeticky úsporné
Bydlení v dřevostavbě je příjemné a přitom energeticky úsporné

Kompletní výstavba dřevostavby trvá 3 až 6 měsíců

Kromě nenáročnosti na energie jsou pak domy ze dřeva také nenáročné na údržbu. Nemluvě o fázi, která předchází samotnému bydlení – stavbě. Stavba montované dřevostavby je nejen rychlá, ale také ji můžete provést v jakémkoli ročním období, neboť probíhá na principu tzv. suché výstavby.

Výstavba dřevěného domu je tak pohodlnější než u klasických zděných domů. Co se týče samotné rychlosti realizace, dřevostavba je zpravidla kompletně připravená k nastěhování za 3 až 6 měsíců od zahájení projektu.

Dřevěný dům je možné postavit v jakémkoli ročním období
Dřevěný dům je možné postavit v jakémkoli ročním období

Pořizovací cena domu ze dřeva se pak může pohybovat už na hranici 1,5 milionu Kč, za což byste si v mnoha větších městech sotva koupili panelákový byt o dispozici 3+1. Navíc se vám prvotní investice do dřevostavby díky pozdějším úsporám za energie částečně vrátí.

Při stavbě dřevostavby lze uplatnit různá řešení

Ať už jste zastáncem patrového domu nebo přízemního bungalovu, dřevostavba vám umožní obojí. Škála možností v oblasti výstavby dřevostaveb je opravdu široká. Můžete si třeba vybrat z několika připravených projektů, nebo se na konkrétní podobě domu dohodnout s architektem a zrealizovat zcela individuální projekt tak, aby vše odpovídalo nejen vašim představám, ale také vašim potřebám.

Dřevostavbu lze samozřejmě zrealizovat i jako zcela individuální projekt
Dřevostavbu lze samozřejmě zrealizovat i jako zcela individuální projekt

Pečlivě vytvořený projekt a zvolené materiály, špičkové výrobní technologie a poctivě odvedená práce, to vše je základ pro bezproblémovou stavbu a plnohodnotné bydlení. Takové dřevostavby najdete u společnosti Vesper Homes, která je špičkou ve svém oboru.

Dřevostavba od Vesper Homes: Nejen úspory za energie

U Vesper Homes je vždy standardem nízkoenergetické provedení dřevostavby. České technické normy pro tepelnou ochranu budov sice určují novostavbám energetickou spotřebu 80 až 150 kWh/m2 za rok, nicméně nízkoenergetický dům musí mít roční spotřebu tepla na vytápění nižší než 50 kWh/m2. Tepelná spotřeba dřevostaveb od Vesper Homes se běžně pohybuje mezi 30–50 kWh/m2, čímž tyto dřevostavby přísné požadavky kladené na nízkoenergetické domy bez problémů splňují.

U Vesper Homes je vždy standardem nízkoenergetické provedení dřevostavby
U Vesper Homes je vždy standardem nízkoenergetické provedení dřevostavby

Chcete vědět, jak přesně vzniká nízkoenergetická dřevostavba od Vesper Homes? Jak vše probíhá zjistíte na stránkách www.vesperhomes.cz, kde také najdete mnoho dalších informací. S případnými dotazy se na Vesper Homes můžete obrátit buďto e-mailem na adresu info@vesperhomes.cznebo telefonicky na číslo +420 595 172 552 či +420 606 769 152.

Autor: Komerční sdělení