Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Stavba domu svépomocí vs. stavba domu na klíč

Pokud jste se rozhodli, že se konečně přestěhujete z panelákového bytu do svého vlastního rodinného domu, máte na výběr několik možností.

01. 01. 2014 | Komerční sdělení

Ve zkratce:

Pokud jste se rozhodli, že se konečně přestěhujete z panelákového bytu do svého vlastního rodinného domu, máte na výběr několik možností. Buď si postavíte dům svépomocí, necháte si postavit na klíč, koupíte si již postavený dům nebo se pustíte do rozsáhlé rekonstrukce staršího objektu.  Koupi domu a rekonstrukci nyní řešit nebudeme. Pojďme se raději podívat na srovnání stavby domu svépomocí a výstavby na klíč.

Stavba domu svépomocí

Stavba domu svépomocí má oproti stavbě domu na klíč jednu hlavní výhodu. Obecně se říká, že stavba svépomocí vyjde levněji než stavba, kterou realizuje odborná stavební firma. Jenže nic není na první pohled tak růžové, jak se zdá. Při stavbě domu svépomocí musíte zohlednit celou řadu dalších skutečností. Kromě financí je třeba zvážit i to, kolik času vám stavba domu zabere a také to, zda máte pro stavbu domu dostatek stavebních zkušeností a znalostí.
Chcete-li stavět dům vlastními silami, nejprve vás čeká pěkný administrativní kolotoč.  Prvně si musíte nechat vypracovat projekt vašeho rodinného domu, projektovou dokumentaci, vyřídit stavební povolení, nechat vytvořit detailní položkový rozpočet a teprve poté můžete začít stavět. Jenže ani tím stavba domu vlastními silami nekončí. Následuje celá řada dalších rozhodnutí: jaký materiál kde nakoupíte, jak budete postupovat při jednotlivých stavebních etapách, zda si vše budete dělat sami nebo si budete na jednotlivé etapy stavby zvát pomoc v podobě zedníků, tesařů, pokrývačů, klempířů, elektrikářů, instalatérů, malířů, atd. Možná vás čeká i vyřizování hypotéky a po dokončení stavby samozřejmě také kolaudace.
Stavba rodinného domu svépomocí může vyjít levněji, ale také nemusí. Záleží jen na vás, jak si práci na svém vlastním domu zorganizujete a za jaké ceny dokážete nakoupit materiál a objednat dělníky.

Stavba domu na klíč

Při stavbě domu na klíč je rozhodující vybrat osvědčenou stavební firmu s dobrými referencemi. Výhodou výstavby rodinných domů na klíč je především to, že na vás je většinou jen podpis smlouvy, výběr domu, rozhodnutí o dispozičním řešení vašeho bydlení, výběr stavebního materiálu, zařizovacích předmětů a kontrola navrženého projektu. Veškeré další činnosti a zodpovědnost přechází na vámi zvolenou stavební firmu. Vy se nemusíte stresovat a nemusíte trávit denně hodiny na stavbě. Prostě jen čekáte, až vám předají klíče od vašeho nového domu, do kterého se následně budete moci se svou rodinou přestěhovat.  

Tagy:

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

KERNER s.r.o.

Rodinná firma s tradicí od roku 1926 vyrábí dřevěná eurookna, francouzská okna, posuvné terasové dveře…

<!-- -->
KOREK spol. s r.o., org. sl.

Jsme specialisté na dodatečné zateplení budov kontaktním tepelně izolačním systémem a v rámci revitalizace…

<!-- -->
Lindab s.r.o.

Výrobce a dodavatel lehkých střešních krytin, okapového systému, rovinných a trapézových plechů, systému…

<!-- -->
E.ON Česká republika, s.r.o.

Energetické společnosti působící pod značkou E.ON dodávají elektřinu, zemní plyn a související služby…

<!-- -->
Bosch Termotechnika s.r.o. – obchodní divize BUDERUS

Buderus s produktovým portfoliem zahrnujícím plynové průtokové ohřívače teplé vody,závěsné i stacionární…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!