fbpx

Partneři sekce

Srovnání dodavatelů elektřiny a plynu vám pomůže skutečně ušetřit1

Už dávno nežijeme v době, kdy by museli mít všichni stejného dodavatele energií. Na trhu se jich pohybuje několik a jimi účtované ceny jsou různé. Je opravdu zbytečné zůstávat u toho, který si nechává platit více než jiní.

Ceny elektřiny se podobně jako ceny plynu skládají ze dvou částí. Ta první je pro všechny stejná, protože ji reguluje stát. Tu druhou si však určují sami dodavatelé a někteří si prostě účtují vyšší provizi než jiní.

Kdo může změnit dodavatele energií?

Kdokoliv. V každém případě je ale dobré se podívat na smlouvu se stávajícím dodavatelem. Jestliže ji máte uzavřenou na dobu určitou (např. na rok), je třeba vyčkat do konce tohoto období, jinak byste museli platit sankce. Pokud máte smlouvu na dobu neurčitou, výpověď je možné podat hned. Změna dodavatele však není okamžitá, běží tříměsíční výpovědní lhůta.

U jakého dodavatele ušetříte nejvíc?

To je dost individuální a záleží hlavně na vaší spotřebě. Nejjednodušší je podívat se na nějaké srovnání cen plynu, abyste nemuseli samostatně vyhledávat informace u jednotlivých dodavatelů. Podívejte se například na web Usetreno.cz, ten radí, jak ušetřit v různých směrech, a mimo jiné nabízí také srovnání cen elektřiny a plynu. Bude po vás chtít, abyste sdělili detaily o způsobu využívání plynu či elektřiny, vašem bydlišti a úplně nejlepší je, když do kalkulačky zadáte i přesnou spotřebu. Na základě toho vám srovnání dodavatelů elektřiny a plynu může nabídnout nejlepší řešení.

Co se pro vás změnou dodavatele změní?

Prohlédli jste si srovnání dodavatelů plynu i elektřiny a zjistili jste, že můžete ušetřit tisíce ročně? Tak hurá do toho! Kontaktujte nového dodavatele a domluvte se s ním. Kolikrát stačí jen podepsat plnou moc a on za vás všechny ostatní formality vyřeší. Pro vás se vůbec nic nezmění, jen budete posílat peníze na účet jiné firmy. Žádná změna elektroměru či plynoměru, vše bude fungovat jako doposud.

Autor: Komerční sdělení