fbpx

Správně zvolené lůžkoviny mají schopnost šetřit energii0

Napadlo vás, že výběrem správných lůžkovin dokážete šetřit energii? Zkuste se zamyslet nad tím, jestli to umí i ty vaše.

Není vůbec nadsazen fakt, že vhodné lůžkoviny mají schopnost snižovat spotřebu energií v domácnosti. Na kolik stupňů máte v zimě vytopenou ložnici? Skutečnost, že je zdravé spát při teplotě 16 až 18 °C, je pro někoho naprosto nepřijatelnou. V zimě toho dosáhneme poměrně snadno – ztlumením topení. Jenomže to můžete udělat pouze v případě, když máte ty správné lůžkoviny. Nejde totiž o to, že bychom se měli v posteli klepat zimou. Cílem je dýchat zdravější a vlhčí vzduch, ale samozřejmě nepociťovat žádné tepelné nepohodlí. Se správnou přikrývkou, prostěradlem a povlečením, či s teplou dekou navíc, toho lze dosáhnout, i když je teplota ve vaší ložnici třeba jen někde mezi 8 až 13 °C. V ložnici nemusíte vlastně v zimě topit.

Jaké lůžkoviny nás zahřejí?

V první řadě si je nutné uvědomit rozdíl mezi letní a zimní přikrývkou. Pro chladné měsíce je nutné volit minimálně celoroční přikrývku, optimálně zimní. Skvělou volbou jsou též péřové přikrývky, které mají vynikající termoregulační vlastnosti. Ani ta nejteplejší přikrývka však nestačí. Potřebujeme rovněž teplé povlečení. Nejlépe zimní povlečení flanelové či z mikropyše (ev. mikroflanelu). Zkuste si při stejné nižší teplotě sáhnout třeba na hladkou bavlnu a pak na flanel či mikroplyš. Přestože by měly být stejně chladivé jako vzduch v ložnici, není tomu tak. Zmíněné teplé materiály nás vůbec nechladí. Nejenže zajišťují teplo při spánku, nestane se nám ani to, že by nás zchladily, jakmile si lehneme do postele.

Ze stejně hřejivého materiálu však musíme volit i prostěradla. Hladké jersey ani saténové by nám neposkytla dostatečný komfort. Vhodné je froté, ještě více nás zahřeje mikroplyšové prostěradlo.

A co dělat, když je nejhůř? Přidejte si ještě k přikrývce hřejivou mikroplyšovou deku. Ta se postará o další izolaci a zlepšení tepelného komfortu.

Co dělat, když naopak potřebujeme ochladit?

I zde postupujte stejně, ale hledejte naopak tenčí letní přikrývky a rovněž jiný typ povlečení. Mnoho lidí si pochvaluje chladivý efekt saténu. Jiní nedají dopustit na hladkou bavlnu. Klasické bavlněné povlečení je pro léto ideální volbou, díky které nemusíte ložnici v noci klimatizovat, ani když ji máte v podkroví. Užijete si příjemný spánek, ideálně při otevřeném okně. Chladivý materiál je nutné použít na povlečení a rovněž na prostěradlo. Rozhodně si s tím teplým ze zimy nevystačíte celoročně.

Nezapomeňte ani na správnou velikost lůžkovin

I na té záleží, jestliže nechceme zbytečně plýtvat energií, zejména v zimě kvůli topení v ložnici. Jako národ jsme docela urostlí. Mnohým z nás velikost standardní přikrývky nestačí. Sháníme proto rovněž větší velikost povlečení. E-shop České lůžkoviny – Ceskeluzkoviny.cz nabízí povlečení v délce nejen 200 cm, ale i 220 cm, 240 cm a dokonce 260 cm. Díky tomu vám nebude chladno na trčící nohy, ani vám nezůstanou odkrytá ramena. Zvolit je možné i větší šířku povlečení. Často pak v tomto případě mluvíme o francouzském povlečení.

O e-shopu České lůžkoviny

Ceskeluzkoviny.cz jsou e-shopem s obrovským množstvím sortimentu v oblasti povlečení, prostěradel, přikrývek, včetně péřových přikrývek a polštářů, i výrobků z mikroplyše, včetně dek. V e-shopu koupíte produkty vhodné pro léto, pro zimu i celoroční. Povlečení se hodí pro dospělé do ložnic, nechybí však zboží určeno pro děti. Dětské povlečení nabídne dětské motivy i oblíbené hrdiny z pohádek či filmu. Aktuálně je velice oblíbeným 3D povlečení. Milují jej děti i dospělí. Úspěch sklízí i druhý hit – NHL hokejové povlečení.

Autor: Komerční sdělení