fbpx

Spočítejte si on-line, kolik dostanete z dotací Zelená úsporám!0

Uvažujete o zateplování domu? Nejste si jisti výší tepelných úspor nebo nárokem na dotaci z programu Zelená úsporám? Využijte on-line kalkulačku ENERGYRELAX, která vám spočítá aktuální tepelné ztráty domu a ukáže, zda na dotaci na zateplení dosáhnete. + KONKRÉTNÍ VÝPOČET

Dotační program Zelená úsporám nabízí domácnostem dotace na zateplení domu, úspory energií a obnovitelné zdroje. Kdo by nechtěl snížit spotřebu energie a ušetřit tak nemalé výdaje za vytápění! Uvažujete o výměně oken, zateplení obvodového zdiva nebo stropu? Nejste si jisti, zda na dotaci dosáhnete? Představu si můžete udělat během několika minut pomocí praktické on-line kalkulačky dotací ENERGYRELAX, kterou vyvinula společnost IP IZOLACE POLNÁ.

 „On-line kalkulátor ENERGYRELAX spočítá, zda-li máte šanci získat v rámci programu Zelená úsporám dotaci na zateplení a v jaké výši by se přibližně měla pohybovat.“

On-line kalkulátor ENERGYRELAX  slouží k výpočtu dotací pro rodinné a nově také pro bytové domy a je zaměřen na částečné i na komplexní zateplení domu, které je možné realizovat právě pomocí dotačního programu Zelená úsporám. Kalkulačka v současnosti funguje ve zkušební beta verzi a je zdarma k dispozici každému návštěvníkovi na stránce www.dotaceprodum.cz.

Praktický on-line kalkulátor dotací vám spočítá, kolik tepla můžete ušetřit a na jak vysokou dotaci z programu Zelená úsporám dosáhnete
Praktický on-line kalkulátor dotací vám spočítá, kolik tepla můžete ušetřit a na jak vysokou dotaci z programu Zelená úsporám dosáhnete. Zdroj: www.dotaceprodum.cz

Kalkulátor vypočítá tepelné ztráty i výši dotace

Kalkulátor dotací  je praktickým pomocníkem pro projektanty, kteří vytváří plán zateplení domu pro své klienty. Lze do něj jednoduše zadat veškeré potřebné parametry konkrétního domu jako například typ střechy, rozměr domu a jeho umístění. Po doplnění aktuální izolace a použitých materiálů v domě kalkulátor zobrazí přehled tepelných ztrát a vypočítá celkové ztráty energie. V kalkulačce dotací je dále možné vybrat druh nové izolace a vypočítat výši dotace, na kterou by měl majitel domu nárok. ENERGYRELAX  tak ušetří čas a usnadní efektivní komunikaci projektantů s klientem.

Kalkulačku dotací ENERGYRELAX   ocení také majitel domu, který se díky ní může pohodlně připravit na návštěvu projektanta. Navíc vytvoří poměrně přesnou představu o současném stavu domu, vhodném druhu izolace a ceně, kterou by měl majitel do nového zateplení investovat. On-line kalkulačka vlastníkovi domu také vypočítá, zda-li má šanci získat v rámci programu Zelená úsporám dotaci na zateplení a v jaké výši by se přibližně měla pohybovat.

Tento nástroj jsme připravili proto, abychom vyšli vstříc potřebám našich zákazníků, usnadnili jim vypočítání nákladů na izolační projekty a pomohly jim lépe se orientovat v dotačním programu Zelená úsporám. Výpočet z naší kalkulačky je v tuto chvíli pouze orientační, není tedy oficiálním podkladem pro žádání dotací. Je ovšem velmi přesný a dobře poslouží k vytvoření představy o nákladovém zatížení zateplení domu,“ říká Ing. Radim Vaněk, jednatel společnosti IP IZOLACE Polná.

Izolace stropu je velmi efektivní!

Jedním z opatření, která jsou v oblasti zateplování nejvíce efektivní, je izolace stropu. Toto často podceňované a opomíjené opatření zajistí až 30% úsporu tepla a návratnost této investice se bez dotace pohybuje kolem 4 – 6 let. Izolace stropu tedy jednoznačně patří k ekonomicky nejvýhodnějším úsporným opatřením.

Pokud v bytovém domě dosáhneme tepelné úspory alespoň 20 % (požadavek dotačního programu Zelená úsporám), máme nárok na dotaci 450 Kč na každý metr čtvereční podlahové plochy každé bytové jednotky. Pokud ušetříme minimálně 30 % tepla, dostaneme dokonce 600 Kč. A to je velmi zajímavé! Pokud totiž vhodně zateplíme strop bytového domu a k tomu zrealizujeme ještě jedno opatření (například izolujeme strop ve sklepích), můžeme mít tato úsporná opatření prakticky zadarmo. Důležité je, že o dotaci je možné zažádat i u opatření, která již byla provedena.

Výhodné je zateplit strop pomocí foukané izolace MAGMARELAX, která je vyrobena z minerální vlny a je možné s ní vyplnit i ty nejmenší dutiny trámového stropu, nebo ji nafoukat na volnou plochu. Nespornou výhodnou izolace MAGMARELAX je rychlá a čistá aplikace. Zateplování je hotovo během 3 – 5 hodin a v prostoru nezůstane nečistota ani nepořádek. Minerální vlna na rozdíl od papíru nepodléhá vlhkosti, plísni ani hnilobě. Zároveň zvyšuje požární bezpečnost domu, protože je nehořlavá.


On-line kalkulátor dotací najdete na www.dotaceprodum.cz

Spočítejte si výši dotace na zateplení on-line!

Chcete se před zateplováním ujistit o nároku na dotaci nebo výši tepelných úspor? Vypočítejte si vše na praktickém on-line kalkulátoru ENERGYRELAX. Pro ilustraci uvádíme konkrétní příklad.

Příklad opatření pro zděný bytový dům se sedlovou střechou:

Bytovka s dvěma vchody je 36 m dlouhá a 11 m široká. Dům je dvoupodlažní a má 12 bytů. Na domě jsou vyměněná okna, fasáda je nezateplená. Podlahová plocha bez společných prostor je 750 m2. Náklady na vytápění v jednom bytě činí v průměru 15 000 Kč. Náklady na vytápění celého domu jsou 216 000 Kč.

Navržená opatření pro úsporu:
Zateplení stropu domu 30 cm izolací MAGMARELAX. Zateplení stropu ve sklepích 15 cm polystyren.

Úspory:
Úspora za vytápění – 42 %
Uspořené peníze za vytápění na celý dům – 91 000 Kč za rok
Uspořené peníze za vytápění na jeden byt – 7 500 Kč za rok

Náklady:
Náklady na zateplovací opatření – 590 000 Kč
Náklady na projekt a výpočet – 50 000 Kč

Dotace (majitelé uspořili více než 30 % tepla, mají tedy nárok na dotaci 600 Kč/m2 podlahové plochy každého bytu):
Dotace na jeden byt – 3 750 Kč
Dotace na celý dům – 450 000 Kč
Dotace na projekt a výpočet – 39 000 Kč

Celková bilance:
Náklady – 640 000 Kč
Dotace – 489 000 Kč
Nutno dofinancovat – 151 000 Kč
Pokud opatření majitelé zhotoví před zimou 2009, tak za úspory energie dále získají 91 000 Kč.

Z orientační výpočtu tedy vyplývá, že výdaj vlastníků na zateplení po zúčtování úspory za vytápění je pouze 60 000 Kč. Na jeden byt tedy 5 000 Kč.

Kontakt

IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o.
Tyršova 405, 588 13 Polná
e-mail: info@ippolna.cz
www: www.ippolna.cz

Zákaznický servis
Lucie Malinová
+420 800 100 533
+420 567 212 412

Autor: Komerční sdělení