fbpx

Špaletová okna na každou historickou budovu0

Dnes vyráběná špaletová okna mohou být stejně krásná jako jejich historické předlohy. Díky moderním technologiím je možné dokonalé zachování jejich původního vzhledu a současně dosažení aktuálních požadavků na izolační vlastnosti. Jde o jedinečné řešení schvalované památkáři a lze si nechat vyrobit kopie a repliky stávajících oken.

Špaletová okna

Pro zachování historického vzhledu budov je zvláště v dnešní době nutné používat odpovídající dřevěná okna. Nejlepším řešením jsou právě špaletová okna, která můžete znát i pod označením kastlová. Oproti dřevěným špaletovým oknům se u kastlových oken vnitřní i venkovní křídlo otevírá do místnosti. Navíc jsou vnitřní a vnější křídla oken k sobě spojena dřevěným rámem, tedy kastlí nebo deštěním. Dnešní špaletová okna mají navíc jedinečné tepelné vlastnosti a zvukovou těsnost.

Okna Historic pro zachování historického rázu budov

Kvalitní špaletová okna Historic vychází právě z častých požadavků zákazníků a památkářů. Před každou výměnou špaletových oken v objektech nacházejících se památkových zónách a rezervacích navíc vždy odborníci z oknacreative.cz konzultují provedení oken přímo s Národním památkovým ústavem a Odbory památkové péče. Vyhnete se tak mnoha možným potížím do budoucna, ale i složitému papírování a obcházení úřadů.

Okna Historic

Klasická okna Single jsou okny dvou tváří

Specifickým prvkem klasických oken Single je celodřevěná okapnička nabízející alternativu ke špaletovému oknu. Jde o ekonomickou variantu ke špaletovému oknu. Zvenku si totiž zachovává historický vzhled i díky subtilním profilům. Zevnitř můžete využít výhody běžných eurooken se stejnými tepelně izolačními parametry a celoobvodovým kováním. Možností je také ventilace a mikroventilace. Hodí se do historických budov i stylových novostaveb.

Klasická okna Single

Zvolte si tvar, barvu i doplňky

Kastlová okna je možné vyrobit v libovolném tvaru i barevném provedení. Konstrukční řešení do nich umožňuje osazovat nejen standardní jednoduché sklo, ale také izolační dvojsklo. Dřevěná špaletová okna lze navíc doplnit různými typy okenních kliček, doplňků a příslušenství. Na přání si navíc můžete na okna nechat vyrobit ozdobné prvky, jako jsou třeba poutce, hlavice a patice na klapačky. Výroba špaletových oken probíhá pomocí moderních truhlářských strojů, které umožní vyrábět přesné repliky nebo kopie starých oken. Díky tomu můžete špaletovými okny nahradit jakákoliv historická okna a zachovat tak původní ráz budovy.

Úřady, povolení a projektová dokumentace

Společnost Creative okna & dveře vám navíc zajistí vypracování projektu pro památkáře včetně výkresové dokumentace a pro vás zbytečně zdlouhavé komunikace s příslušnými úřady. Získání souhlasného závazného stanoviska pro výměnu historických oken ve vašem objektu tak bude mnohem rychlejší, snadnější a pohodlnější. Nechat to na odbornících se určitě vyplatí. Společnost zajistí i demontáž a ekologickou likvidaci starých oken.

Autor: Komerční sdělení