fbpx

Partneři sekce

Solární panely o rozloze 63 fotbalových hřišť0

Evropské automobilky již nesnižují emise jen u svých vozů, ale i při procesu jejich výroby. Příkladem je francouzský Renault, který se svým projektem solárních elektráren o celkovém výkonu 60 MW zatím válcuje všechnu konkurenci. Takové množství energie by postačilo pro menší město! Podívejte se.

Francouzský Renault se pustil do realizace projektu největší střešní plochy pokryté solárními panely. Na střechách šesti závodů společnosti Renault ve Francii bude rozmístěno celkem více než 450 000 m2 solárních panelů, což představuje plochu srovnatelnou asi s 63 fotbalovými hřišti.

Reklama

„Renault plánuje na své budovy instalovat solární panely o ploše srovnatelné s 63 fotbalovými hřišti.“

Zelená energie, kterou by měla elektrárna být schopna vyrobit, se pohybuje okolo 60 MW. Takové množství by například postačilo pro zásobení města s 15 000 obyvateli.

Nápad umístit solární panely na střech svých závodů, který již dříve realizovaly automobilky Seat nebo Ferrari, nyní převzal i Renault a chce tak dosáhnout výrazného snížení produkce emisí. Zatím největší projekt využívající solární energii v automobilovém průmyslu by měl ročně ušetřit až 30 000 tun CO2. A Renault v oblasti snižování emisí nehodlá brzdit. Do roku 2013 má v plánu snížit své celkové emise o 10 % a v letech 2013 až 2016 o dalších 10 %.

Na několika lokalitách ve Francii bude osazeno několik set tisíc m2 solárními panely
Na několika lokalitách ve Francii bude osazeno několik set tisíc m2 solárními panely. Zdroj: http://media.renault.com

Projekt „solárních střech“ bude realizován na závodních budovách v Douai, Maubeuge, Flins, Batilly, Sandouville a chybět nebudou ani rozlehlé plochy se solárními panely na parkovacích místech v Maubeuge and Cléon. Vše vzniká ve spolupráci se španělskou firmou Gestam Solar a dokončení celého projektu se očekává v únoru 2012.

Autor: Redakce Nazeleno.cz