fbpx

Solární bonsaj: Netradiční nabíječka na mobil a lampa v jednom0

Solární nabíječky na mobilní telefony se mohou stát zajímavým estetickým prvkem vaší domácnosti. Nabíječka tvarově připomínající bonsaje dokáže nejen nabít telefon, ale v noci se proměni v působivou různobarevně svítící lampu.

Nabíječky mohou být nejen praktické a funkční, ale také krásné. Solární nabíječka ve tvaru bonsaje z dílny francouzského designéra Viviena Mullera nezapře inspiraci v přírodních tvarech. Jednotlivé „listy“ jsou pohyblivě nastavitelné vůči slunci. Zachycená solární energie se skladuje v bateriích (AA nebo AAA), což je dostatečné pro dobití mobilního telefonu.

Reklama

Solární nabíječka vypadá jako roztomilý stromeček. (Zdroj: inhabitat.com)

Tato malá bonsaj pojmenovaná „Electree mini“ navázala na původně větší a výkonnější model „Electree+“. Mini varianta ale zároveň slouží jako zajímavý doplněk pro domácí osvětlení. Díky zabudované LED diodě a světelnému senzoru začne po setmění vydávat tlumené barevné světlo v barvě, kterou si zrovna nastavíte. Základní model však osvětlení neobsahuje a stojí 199 euro. V plné výbavě s USB kabelem a LED osvětlením přijde tato elektrická bonsai na 249 euro.

Po setmění se automaticky rozsvítí. (Zdroj: inhabitat.com) 

Uvnitř jsou uložené baterie pro uskladnění energie. (Zdroj: inhabitat.com) 

Původní větší model Electree+. (Zdroj: inhabitat.com)

Autor: Jarmila Bajerova