fbpx

Skvělá zpráva pro milovníky českých lesů a turistiky0

Pokud rádi vyrazíte na do lesa na čerstvý vzduch, určitě vás potěší plán Lesů České republiky. Ty se totiž v rámci Programu 2025 Lesy pro život pustí do obnovy 300 studánek a také do opravy lesních altánků, přístřešků a laviček.

Zdroj foto: Pixabay

Do tohoto projektu Lesy ČR v následujících pěti let investují 130 miliónů korun s tím, že další finanční prostředky plánují získat z dotačních programů.

Chtěli bychom, aby si lidé letošní rok nespojovali jen s omezeními a covidem, ale aby vzpomínali i na společné výlety. Proto obnovíme tři stovky studánek a pramenů, které se stanou turistickým cílem i místem odpočinku a bezpečného setkávání přátel a rodiny uprostřed lesů,“ řekl generální ředitel Lesů ČR Josef Vojáček.  

Reklama

Jednotlivé studánky budou chráněny stříškami a dalšími podobnými konstrukcemi. Na dřevěných posezeních pak návštěvníci najdou QR kód, který jim po načtení v mobilní aplikaci prozradí příběh daného místa. Navíc je možné za každý načtený QR kód získat i body, které v součtu přinesou odměnu v chystaném e-shopu Lesů České republiky.

Cílem celého projektu je především podpora sociální a rekreační funkce lesa. S tím souvisí i dvě velké plánované akce. Informace o nich najdete na webu anebo v aplikaci Klub nového lesa.

Zdroj: Lesy ČR

Pokud se navíc stanete členem tohoto klubu, budete pravidelně informováni o různých událostech, brigádách a akcích. Například ohledně obnovy české přírody nebo si můžete zaběhat v rámci akcí Běhej lesy. Získáte i řadu bonusů a klubových výhod jak od podniků, tak od jeho hlavních partnerů.

Zdroj: Lesy ČR

Autor: Bára Kocmánková