fbpx

Skutečná úspora: Snižte svůj účet za energie až o 80 %0

Stojí vás vytápění desítky tisíc korun ročně a uvažujete nad tím, jak snížit účet za energie? Podívejte se, jak docílit maximální úspory!

Každý dům je velkým konzumentem energie. To je nejlépe vidět na účtech za vytápění. Dlouhodobé předpovědi o vývoji cen energií nejsou zrovna optimistické, a pokud vlastníte starší dům, vyplatí se více než kdy jindy uvažovat o tom, jak maximálně snížit náklady na vytápění.

Pokud chceme dosáhnout skutečné úspory energií, nejde jen o to vyměnit okna a dům zateplit, ale teplo také efektivně vyrábět a předávat. Je tedy třeba se zaměřit i na energeticky úsporný zdroj vytápění a na úsporné radiátory.

Čím zateplit?

Nejčastěji se dnes zatepluje polystyrenem. Je třeba si ale uvědomit, že pokud dům uzavřete do neprodyšné fasády a nepořídíte si zároveň řízené větrání s rekuperací tepla, zvyšujete riziko, že se z něj za pár let stane „houba“ a izolační vlastnosti zdiva se sníží. Objeví se plísně, které mají nepříznivý vliv na zdraví. Je tedy vhodnější zvolit tzv. odvětrávané fasády, které dům zateplí a zdivo pod nimi bude „dýchat“.

Komplexním řešením lze dosáhnout u starších staveb úsporu energie až 80%!

Konkrétní příklady výpočtů maximálních úspor energie najdete na webu www.skutecnauspora.cz.

 

Autor: Komerční sdělení