fbpx

Seznamte se s originální dřevostavbou, která nabízí pobyt v srdci přírody0

Návštěvníci kanadského parku Poissone Blanc mohou pro svůj pobyt v přírodě využít tuto krásnou dřevěnou chatku z dílny architektonického studia Atelier l´Abri. Vzhled originální stavby je inspirován tradičními chatami, které byly v Severní Americe populární především v padesátých letech minulého století.

Stavba s názvem “The Point” se nachází v přírodní rezervaci Poisson Blanc, kterou najdete zhruba 120 km severně od Ottawy. Rezervace je oblíbenou rybářskou oblastí a místem pro kempování. Doposud zde návštěvníci nocovali pouze ve stanech. Nyní mohou ovšem využít zázemí této originální chatky, ve které se pohodlně ubytují až čtyři osoby.

Stavba je umístěna asi 10 minut pěší chůze od návštěvnického centra v zalesněné oblasti s výhledem na Lac du Poisson Blanc – uměle vytvořenou nádrž, která vznikla přehrazením řeky Rivière du Lièvre v roce 1928.

Reklama

Příkrá střecha je pokryta železnými pláty a pro vnější obložení byl použit cedr. Tomu místní klima dodá postupem času typickou stříbrnou patinu.

Chatka je zařízena v jednoduchém stylu s rustikálním nádechem. “Vnitřní prostory jsou minimalistické a naplněné přírodním světlem,” říkají architekti ze studia Atelier l´Abri.  U velkého okna, které je hlavní dominantou celého prostoru, je závěsné křeslo, ze kterého je nádherný a nerušený výhled na blízkou vodní nádrž a okolní přírodu.

Atelier l´Abri je architektonické studio sídlící v Montrealu. Na stavbě chatky pracoval pouze jeho interní tým, který dbal nejen na pečlivou výstavbu, ale i na všechny potřebné detaily. Podle tvůrců bylo největší výzvou realizovat stavbu na tak vzdáleném a odlehlém místě.

Zdroj: Dezeen.com, Foto: Jack Jérôme,

Autor: Bára Kocmánková