fbpx

Šest nejekologičtějších miniaut na evropském trhu0

Miniauta s nejúspornějším provozem

Výhody miniaut jsou jasné – levný provoz a snadné parkování ve městě. Server Topten.eu, který se zabývá spotřebitelskými testy produktů s důrazem na ekologickou šetrnost a úspornost, sestavil žebříček nejúspornějších malých automobilů se spalovacím motorem.

Náš výběr miniaut je seřazena podle komplexního ukazatele environmental rating. Ten v sobě zahrnuje několik charakteristik, přičemž největší váhu mají emise CO2 a hlučnost, rating pak obsahuje také vliv na lidské zdraví a okolní přírodu. Na prvních příčkách se samozřejmě umístily nejnovější úsporné modely malých aut. Mezi prvních pět pětku nejlepších se dostala i Škoda Citigo. Zajímavé přitom je, že provedení ASG s automatickou převodovkou dostalo stejný rating jako “ekologický“ model Greentec. V první desítce se umístily nejmenší auta většinou s tříválcovými motory všech hlavních evropských automobilek a koncernu Toyota. Přinášíme vám jejich výběr. 

Reklama

Jako minivůz nejšetrnější k životnímu prostředí byl vyhodnocen nejmenší VW eco up! Hlavním důvodem je palivo – zemní plyn – a nízká spotřeba. Podle testů činí u tohoto vozu náklady na palivo cca 90 haléřů/km. Nevýhodou je pak vyšší cena. (Foto: VW)

Autor: Redakce Nazeleno.cz