fbpx

Sada na opravu komínů vyhrála cenu Grand Prix0

Sanační sada pro opravu komínů HELUZ Profi získala na 23. ročníku mezinárodního veletrhu FOR ARCH ocenění GRAND PRIX za nejlepší vystavené produkty. Letošní novinka společnosti HELUZ zaujala komisi především tím, že jde o systémové řešení v oblasti rekonstrukce komínů. Jednoduché a přitom účinné řešení bylo vyvinuto ve spolupráci s předními českými a slovenskými odborníky v oblasti komínů a splňuje všechny podmínky, které vyžadují normy.

Sanační sada je efektivním, bezpečným a levným řešením pro renovaci starého komínu, resp. jeho nadstřešní části, která už neslouží tak, jak by měla. Hlavní výhoda sady spočívá v použití unikátního nerezového dvouplášťového sanačního dílu HELUZ Profi, který je opatřený vnitřní tepelnou izolací a umožňuje přechod ze starého čtvercového komína na nový s kruhovým profilem. Sanační sada přitom neobsahuje žádné betonové prvky, které snadno přenáší vysoké teploty z vnitřního prostoru na vnější povrch komínu. Komínové těleso se tak neprohřívá.


Nerezový dvouplášťový sanační díl HELUZ Profi

Souprava je ideálním řešením v případě, kdy se nám nechce nebo prostě z technických důvodů nemůžeme vyměnit celý komín za nový. Díky promyšlenému řešení lze rekonstrukcí poškozené nadstřešní části komína udělat ze starého komínu téměř nový, moderní a certifikovaný komín, který již má zadní větrání.

O společnosti HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. vznikla v roce 1992. Vlastní celkem osm výrobních provozů ve třech lokalitách. V Dolním Bukovsku, kde sídlí také centrála společnosti, je cihlářská výroba, výroba stropních konstrukcí, výroba roletových překladů a výroba cihelných komínů. V Hevlíně u Znojma jsou dva výrobní závody na kompletní cihlářský sortiment a v Libochovicích nedaleko Prahy je cihelna a panelárna. Ke stávajícím výrobním závodům přibyla na konci roku 2011 cihelna v Kryrech na Lounsku, která prozatím slouží jako distribuční sklad.


Sanační sada HELUZ

Společnost je největším českým výrobcem cihlářského zboží. Vyrábí a dodává komplexní cihelný systém pro hrubou stavbu, jehož součástí jsou tepelněizolační cihelné bloky pro obvodové zdivo, cihly pro nosné, příčkové a akustické zdivo, keramické stropy a překlady, nosné překlady pro venkovní rolety a žaluzie, keramické stropní panely, cihelné komíny, cihelné obkladové pásky a nepálené cihly.

Autor: Redakce Nazeleno.cz