fbpx

Rozmach nabíjecích stanic pro elektromobily0

Velkou „revolucí“ v automobilovém průmyslu je skutečnost, že stále více lidí jezdí na elektrický pohon. Jedná se o logický důsledek udržitelného profilu elektromobilu. Vzhledem k tomu, že změna klimatu začíná být stále větším problémem, je na čase přijmout vhodná opatření.

EU se proto rozhodla omezit od roku 2035 prodej automobilů se spalovacími motory. Od té chvíle bude tedy elektromobil hrát mnohem významnější roli.

V současné době si však zdaleka ne každý uvědomuje, jaké konkrétní výhody elektromobil přináší. Nejen pokud jde o samotný vůz, ale určitě také o možnosti, které jsou v souvislosti s ním k dispozici. Dobrým příkladem je nabíjecí stanice.

Co je to nabíjecí stanice?

Nabíjecí stanice se podobá zásuvce a je určena k nabíjení elektromobilu. Možná už jste někdy slyšeli o nabíjecím stojanu pro elektromobily. Nabíjecí stanice funguje na stejném principu jako nabíjecí stojan, avšak s tím rozdílem, že nestojí na zemi, ale můžete ji jednoduše připevnit na zeď.

Nabíjecí stanice patří k nejmodernějším inovacím a jízda na elektrický pohon se tak stává ještě atraktivnější. Zvláště když si uvědomíte, jaké výhody používání tohoto zařízení přináší. 

Výhody nabíjecí stanice

Když zvážíte výhody nabíjecí stanice, je přidaná hodnota tohoto produktu ještě zřetelnější. Koneckonců všichni rádi víme, proč má něco smysl, z jakých konkrétních důvodů. Může to být například:

  • Vizuální přitažlivost: Nabíjecí stanice je vizuálně o dost přitažlivější než mnohé alternativy. Důležité je pak srovnání s nabíjecím stojanem, který je poněkud robustnější a opravdu nápadný. Nabíjecí stanici naopak připevníte na zeď. Z hlediska designu je to tedy rozhodně lepší volba. Je pro vás důležité, aby váš domov a jeho bezprostřední okolí vypadaly dobře? A když jste doma, máte zaparkované auto blízko vašeho domu? Pak se vyplatí uvažovat o nabíjecí stanici.
  • Úspora peněz: Nezapomeňte, že výběrem nabíjecí stanice pro elektromobily ušetříte peníze. To ostatně platí obecně pro jízdu na elektrický pohon. Víte, že elektřina stojí mnohem méně než běžné druhy paliv? Ceny benzinu v posledních letech prudce vzrostly. Chcete vyměnit svoje auto se spalovacím motorem za elektromobil? A investovat také do nabíjecí stanice? Pak se vaše „náklady na palivo“ skutečně sníží.
  • Úspora času: Zároveň ušetříte spoustu času. Ten, kdo má benzinové auto, musí pravidelně tankovat na veřejném místě. A když doma nemáte nabíjecí stanici, musíte i s elektromobilem jezdit ven, abyste dobili baterii. Když to budete moct dělat doma, ušetříte hodně času. Vlastně kvůli tomu ani nemusíte zůstávat v autě. Můžete ho nabíjet v noci, když spíte. No není to ideální?
  • Kombinovatelnost se solárními panely: Nabíjecí stanici lze navíc velmi dobře zkombinovat se solárními panely. V okamžiku, kdy máte doma na střeše solární panely, vyrábíte elektřinu v podstatě zdarma. Tuto elektřinu můžete použít k nabíjení auta. Tím se vaše náklady ještě více sníží. A navíc je tento způsob velmi šetrný k životnímu prostředí. Autem jezdíte díky sluneční energii. Efektivněji už to snad ani nejde.
  • Dlouhá životnost: Na závěr je také důležité zmínit dlouhou životnost nabíjecí stanice. V zásadě lze předpokládat životnost kolem 10 let. V tomto ohledu uděláte dobře, když si vyberete některou ze spolehlivých značek. U společnosti ESTG Solar máte například možnost pořídit si nabíjecí stanici značky Wallbox. Tyto nabíjecí stanice mají obecně velmi dobrou pověst. Jedná se o jedinečnou technologii, kterou dennodenně s vděčností využívá bezpočet lidí.

Proto není od věci poznamenat, že nabíjecí stanici pro elektromobily bude mít nakonec většina populace. Když je něco mnohem lepší volbou než dostupné alternativy, je prostě jasné, že si to získá velkou oblibu. Následující roky ukážou, zda se elektromobily skutečně stanou standardem.

A co vy? Už jste si pořídili elektromobil? A pokud ano, dá se nabíjet u vás doma? Ať tak či onak, možnosti máte na dosah ruky.Autor: Komerční sdělení