fbpx

Ropa nesmí do ložnice! Polyester využijte raději jinde0

Nadešel podzim a s ním i chladnější počasí. Každou noc a každé ráno se více a více zachumláváme do hřejivých náručí peřin. A v neposlední řadě také převlékáme ložnice do podzimních outfitů! Ptáte se, proč jsou umělé materiály vyrobené z polyesteru do postele nevhodné?

Investujte do kvalitního spánku

Koupě kvalitního povlečení vyrobeného z ryze přírodních materiálů je stále vnímána jako velká investice. Proto většina zákazníků vlivem velice vhodně zvolené marketingové strategie prodejců ložního povlečení stále podléhá nízké ceně za povlečení z polyesteru. Skvělou návnadou je mimo příznivou cenu hlavně praktická údržba. Jak je to ale doopravdy?

Výrobci lákají na nežehlivou úpravu

Dnešní doba je rychlá, uspěchaná. Ani hospodyňky nemají času na zbyt a lákadlo v podobě nežehlivé úpravy, to je voda na prodejcův mlýn. Vždyť, která z nás by se nenadchla vidinou postavit žehlicí prkno do kouta a raději si v uspořeném čase přečíst hezkou knížku. Víte však, jak se takové speciální úpravy docílí? Přírodní látka sama o sobě takovými vlastnostmi nedisponuje, proto je nezbytné ji chemicky ošetřit, a to zpravidla louhováním v chemických agresivních roztocích. Tímto procesem je narušena struktura vlákna, která jsou poté slabá a poddajná a povlečení není třeba žehlit. Vše ale na úkor životnosti látky, sytosti barev a zdravotní nezávadnosti. Proto se při výběru kvalitního povlečení vyplatí sázet spíše na přírodní materiály.

V mikroplyši se nespí dobře

Povlečení s přívlastkem „mikro“, ať se jedná o mikrovlákno, mikroplyš nebo mikroflanel, Vám vysoký uživatelský komfort během Vašeho snění nepřinese. Mikroplyš je extrémně hřejivá tkanina de facto nepoužitelná pro spánek při běžné pokojové teplotě. V případě, že se během noci zpotíte, bude vaše pokožka v kontaktu s vlhkostí, která setrvá sražená na nesavém povrchu. A to není zrovna příjemný pocit. Navíc velmi snadno žmolkovatí. Pro mikrovlákno je zase charakteristický šustivější povrch a materiál působí klouzavě. V extrémních případech se vám dokonce může stát, že budete ráno lovit peřinu namačkanou v jakémsi klubíčku u nohou a Vás bude přikrývat jen ložní povlečení samotné.

Ale přece má své využití!

Přece jen ale nemohou být umělá vlákna pouze pranýřovaná. Svoji roli v našich domácnostech bezesporu mají a to značnou. Mikrovlákno totiž díky své struktuře skvěle váže nečistoty, proto je výborným pomocníkem při úklidu vaší domácnosti. Vyrábí se z něj například úklidové utěrky nebo textilní dekorace do interiéru.

Jaké máte zkušenosti s povlečením z polyesteru vy?

Autor: Komerční sdělení