fbpx

Rolovací šetří místo, dvoukřídlá zachovávají tradiční vzhled. Garážová vrata nabízí celou řadu možností0

Při výběru garážových vrat existuje celá řada možností, které se každému uživateli nabízí. Vedle v současnosti nejpopulárnějších sekčních vrat může člověk sáhnout i po posuvné, rolovací nebo klasické dvoukřídlové variantě vrat. Ne každá se ale hodí pro konkrétní typ budovy – záleží na tom, jaké mají lidé při rekonstrukci možnosti.

Garážová vrata plní hned několik funkcí – bezpečnostní, tepelněizolační i estetickou. Zdroj: LOMAX

Garážová vrata mají v současnosti několik funkcí – jedná se o bezpečnostní, tepelněizolační a v neposlední řadě také estetický prvek. V současnosti považují odborníci za nejmodernější řešení sekční garážová vrata otevíraná ke stropu, a tím pádem určená pro garáže s omezeným místem. „Tato varianta je momentálně tou nejoblíbenější, mezi její hlavní přednosti patří především to, že disponuje skvělými tepelně-izolačními vlastnostmi,“ tvrdí Petr Přichystal ze společnosti Lomax, která je předním výrobcem garážových vrat v České republice.

Sekční vrata podle něj poskytují možnost snadného a ergonomického provozu, jednoduché instalace i údržby. Lidé si navíc mohou vybrat z široké palety barevných provedení. Díky tomu tak může vzhled garážových vrat podřídit zbytku domu a podtrhnout tak celkový design stavby. Sekční typ vrat představuje ideální řešení pro novostavbu i pro dodatečnou instalaci do starší garáže, neboť se skvěle přizpůsobí stávajícím podmínkám. 

Sekční garážová vrata lze vybírat z široké palety barevných provedení. Zdroj: LOMAX

V hlavní roli úspora místa

Mezi další typy patří rolovací vrata, která jsou vhodná především do stísněných míst, která neumožňují další stavební úpravy. Jejich hlavní výhodou jsou především nízké nároky na údržbu. Navíjejí se do hliníkového boxu nad horním okrajem garáže, představují tedy maximální prostorovou úspornost, neboť nezajíždí ani pod strop, ani do boku garáže. Posuvná vrata jsou specifickou variantou sekčního typu – umožňují pouze částečné otevření, a tím pádem vytvoření průchodu pro osoby.

Rolovací garážová vrata jsou vhodná do stísněných míst. Zdroj: LOMAX

Dvoukřídlá vrata jsou pak tvořena dvěma částmi, které se otevírají až do úhlu 180 stupňů. Pak už stačí jen vybrat, zda se mají otevírat směrem ven či dovnitř. Výhodou je velká univerzálnost, jednoduchost a možnost využití jak v novostavbách, tak pro rekonstrukce. Lidé volí dvoukřídlový typ především v případech, kdy chtějí zachovat tradiční vzhled garáže.

Dvoukřídlá garážová vrata jsou tradičním typem vrat. Zdroj: LOMAX

Zcela neopomenutelným faktorem, který při výběru garážových vrat hraje důležitou roli ve většině domácností, je délka záruční doby. „Nepřekročitelné minimum je jednoznačně 5 let, v našem případě nabízíme na samotné panely vrat záruku deset let, na kování a nepohyblivé části vrat potom připadá ještě prodloužená záruka dalších 10 let. Tím, že si panely sami vyrábíme, hlídáme jejich kvalitu a můžeme tedy zákazníkům poskytnout nadstandardní záruční dobu,“ uzavírá Přichystal.

Autor: Komerční sdělení