fbpx

Revoluční obal na vejce – vyhodíte ho a vyrostou z něj květiny0

Obaly od vajíček se dají docela dobře kompostovat. Ale proč nejít v jejich ekologické likvidaci ještě dál? Řecký designér George Bosnas navrhl speciální obal vyrobený z recyklovaného papíru, který obsahuje také semena rostlin. Po použití jej prostě někam odhodíte a místo se časem zazelená.

Ekologický obal na čtyři vejce, který obohacuje půdu.

Obaly na vejce jsou vyrobeny z recyklovaného papíru, jehož další recyklace už nemá kvůli krátkým celulózovým vláknům moc smysl. Tyto obaly je ale možné poměrně dobře kompostovat, a dokonce se dá říci, že jsou v běžném kompostu žádoucí, protože do něj přidávají tolik potřebný uhlík. Pokud máte vermikompostér, je možné tyto obaly také předhodit žížalám, aby si na nich pochutnaly.

Obal je složen z recyklovaného papíru, škrobu a mouky.

Řecký designér Georges Bosnas se rozhodl obaly na vejce dále vylepšit a navrhl obal, který v sobě navíc obsahuje také semínka rostlin. Nový obal na vejce je vyroben z recyklované papírové buničiny, mouky a škrobu. Výsledkem je pevná schránka, která vejce dobře chrání, ale kterou lze zároveň vyhodit třeba na záhon do zahrady.

Reklama

Obal se vlivem vlhkosti rozpadne a slouží jako substrát pro rostliny.

Obal se podle tvůrců působením vlhkosti asi za 30 dní rozpadne a ze semen vyrostou rostlinky. Díky svému složení obal poslouží svému účelu a následně také obohatí půdu o organické látky. Win-win situace pro vejcožrouty i přírodu.

Foto: George Bosnas

Autor: Johana Rottová

Externí redaktorka Nazeleno.cz, městská cyklistka, matka. Pro Nazeleno.cz píše hlavně články o bydlení a zahradě.