fbpx

Rekonstrukce s materiály Fermacell0

Chystáte se ve vašem domě či bytě provádět rekonstrukci? Pak je třeba předem dobře uvážit, jaké stavební materiály pro ni použijete, aby pak výsledek přestavby opravdu stál za to. Jaké parametry mají materiály vhodné pro rekonstrukci splňovat a proč?

Jedno ruské přísloví říká, že mládí nekoupíš a stáří neprodáš. U lidí to platí beze zbytku, u staveb naštěstí existuje kouzelné slovo rekonstrukce. Díky přestavbám – tak totiž, kromě jiných významů, vykládá slovo rekonstrukce slovník cizích slov – můžeme i starší objekty omladit, zvýšit kvalitu života v nich či prodloužit jejich životnost. A protože rekonstrukce na rozdíl od opravy znamená vždy výraznou změnu existujícího stavu, je potřeba odpovědně zvažovat, jaké stavební materiály pro ni použijete.

„Desky Fermacell jsou pevnější, nosnější a tvrdší než sádrokartonové desky, přičemž se s nimi dobře a rychle manipuluje a pracuje.“

Ať už máme v případě rekonstrukce na mysli přestavbu fasády, podkroví, podlah, bytového jádra, koupelen nebo výtahových šachet, vždy platí, že materiály FERMACELL jsou pro podobné situace „jako dělané“. Tyto homogenní desky jsou univerzální, jsou vhodné do vlhka, jako protipožární ochrana i jako izolační prvek.

Materiály Fermacell jsou univerzální, vhodné do vlhka a slouží i jako izolační prvek
Materiály Fermacell jsou univerzální, vhodné do vlhka a slouží i jako izolační prvek

Stavební systém Fermacell: Rychlá a komplexní montáž

Výrobky FERMACELL jsou certifikovány, mají za sebou množství požárních zkoušek a pro realizační firmy jsou připraveny atesty konstrukcí. Mechanické vlastnosti jako pevnost, nosnost a tvrdost jsou podstatně vyšší než mechanické vlastnosti sádrokartonových desek. Vysoká pevnost desek umožňuje například v případě rekonstrukce podkroví provádět lehké nosné konstrukce pro ztužení střechy a půdních trámů či při přestavbě bytového jádra umístit pod obklady v koupelnách jen jednovrstvé opláštění, a to navíc bez zhuštění nosných profilů.

Stavební systém FERMACELL je pro přestavbu vskutku ideální – je to suchý proces s vyloučením mokrých procesů ze stavby, montáž je rychlá a komplexní a minimalizuje technologické prostoje. Nízká hmotnost stěn, velký výběr formátů (například desky na výšku stěny eliminují příčné spáry), úspora prostoru (tenké příčky), široké možnosti povrchových úprav (obklady, nátěry, tapety, dýhování apod.) – to jsou další výhody těchto materiálů.

Stavební systém Fermacell poskytuje široké možnosti povrchových úprav
Stavební systém Fermacell poskytuje široké možnosti povrchových úprav

Desky a podlahový systém Fermacell: Ideální pro rekonstrukci

Desky FERMACELL jsou mimořádně zatížitelné a mají vynikající hodnoty vzduchové neprůzvučnosti konstrukcí. Dobře a rychle se s nimi manipuluje a pracuje, což je neocenitelná vlastnost v případě rekonstrukcí podkroví či bytových jader. Bonusem navíc je dobré klima, které desky do interiéru přináší, realizační firmy navíc ocení technické poradenství kompetentních pracovníků Fermacell týmu.

Podlahový systém FERMACELL umožňuje snadné vyrovnání nerovností starých podlah nebo zvýšení podlahy. Celý suchý stavební proces umožňuje pokládat další podlahové krytiny do druhého dne bez nebezpečí uzavření vlhkosti v podlaze.

Podlahový systém Fermacell umožňuje pokládat další podlahové krytiny do druhého dne
Podlahový systém Fermacell umožňuje pokládat další podlahové krytiny do druhého dne

S úspěchem se podlahové prvky FERMACELL zařazují do systému podlahového teplovodního vytápění s předností rychlého náběhu teplot a nízké stavební výšky. Podlahové prvky FERMACELL mají, bez dalších povrchových úprav, atest na zatížení kolečkovou židlí a lze na ně lepit dlažbu, PVC krytinu, koberce, parkety i dřevěné podlahové panely.

Autor: Komerční sdělení