fbpx

Puzzle pro dospělé0

Když je u názvu nějaké běžné hračky nebo věci pro dítě napsáno „pro dospělé“, máme tendenci být zvědaví. Co to může být, že si s tím nemůže hrát dítě? A jaká že to může být hračka, když je tedy vhodná pro dospělé…?

Tyto hračky bývají často předmětem, který dáváme nebo dostáváme od přátel k narozeninám nebo svátkům. Zkrátka pro zasmání, bývají často terčem legrace. Poslední dobou se zvyšuje i počet společenských her, které bývají oblíbené na společných dovolených s přáteli. Začíná být trendem u více než dvacetiletých mladých lidí, že nevyhledávají pasivní zábavu, ale naopak se snaží si večer zpestřit společenskou hrou a ne pouze tlacháním a pitím piva. Ale existují také puzzle pro dospělé, které není pro dospělé svou tématikou, ale složitostí.

Puzzle milují lidé na celém světě – bez ohledu na věk. Když začneme u nejmenších, tak pro ty existují dřevěné puzzle skládající se z pouhých čtyř dílků nebo veliké pěnové kostky, které po složení slouží jako podložka pro hraní si na zemi. Malému čtyřletému dítěti vyhovuje puzzle s motivem krtečka, předškolák už skládá puzzle třeba i z padesáti dílků. Puzzle je považováno stejně jako další skládanky za dětskou zábavu, která rozvíjí jemnou motoriku, aktivní mysl a bystrost spolu s trpělivostí a touhou po dokončení. Ale právě že nejen děti mohou t této aktivity profitovat. Dospělému jedinci pomáhá skládání puzzle proti stárnutí mozku.

Při skládání puzzle, které je přiměřené dětskému věku anebo je už vhodné pro dospělé jedince, dochází v mozku k zapojení obou jeho hemisfér. Levá analytická část mozku vidí všechny jednotlivé kusy a snaží se je poskládat logicky. Pravá mozková hemisféra a tedy kreativní část zase na jednotlivé dílky pohlíží jako na obraz a pracuje na nich intuitivně. A nejen to: Radost a uspokojení ze složení celého puzzle nebo i vložení jediného kousku podporuje produkci dopaminu, což je hormon, který přispívá k duševnímu optimismu.

Doporučení zní: Když chcete dospělému koupit hračku, nekupujte mu žertovné hrnky nebo všemožné erotické hračky, ale kupte mu puzzle. Nejenže puzzle baví každého, ale myslíte tím i na jeho zdraví!

Autor: Komerční sdělení