fbpx

Půjčovny elekrokol zahajují sezónu. Letos už ve 14 lokalitách0

Výlety na elektrických kolech, koloběžkách nebo člunech jsou stále oblíbenější. Nabízejí pohodlí, uvítá je každá věková kategorie a navíc jsou šetrné k životnímu prostředí. S nástupem turistické sezóny nabízí tyto ekologické dopravní prostředky celkem čtrnáct E.ON e-půjčoven. Nachází se ve všech vyhledávaných turistických lokalitách, jako na Šumavě, v jižních Čechách nebo na Mikulovsku.

V letních měsících, kdy lidé častěji vyrážejí na výlety, přijdou vhod elektrokola nebo třeba elektrokoloběžky. Díky rozšiřující se síti e-půjčoven je možné využít tyto dopravní prostředky v zajímavých lokalitách České republiky. E-půjčovny mají své lokální provozovatele a sortiment odpovídající okolnímu terénu a podmínkám. K dispozici jsou tedy horská elektrokola, silniční elektrokola, elektroskútry značky E.ON E-max nebo elektročluny.

E-půjčovny lze najít jak v turisticky rušných, tak i v odlehlejších oblastech. Za celodenní výpůjčku průměrně zaplatíte okolo 400 Kč.

Reklama

Elektrická vozítka bodují hlavně na jižní Moravě a jihu Čech

Oblíbenou destinací je například oblast jižní Moravy. Prozkoumat její krásy lze na elektrokolech, která jsou k zapůjčení v autokempu Merkur v Pasohlávkách. Na elektrokolech lze procestovat přilehlé Mikulovsko i Lednicko-valtický areál. Tato místa jsou bohatá na historické památky, vinice a malebnou krajinu. Spojují je vinařské stezky, jež zajišťují pěkné výhledy a bezpečné výletní trasy.

Další vyhledávanou lokalitou jsou jižní Čechy a oblast Novohradska. Krásy přírody zde doplňuje například historická kovárna s komentovaným programem pro turisty. Právě tady si mohou lidé zapůjčit elektroskútry, na nichž lze podnikat výlety do okolí. Mezi zajímavá místa, která stojí za návštěvu, patří také Buškův Hamr, chráněná krajinná oblast Třeboňsko, Malebná Weitra nebo rozhledna Mandlstein a Gmünd.

E-půjčovny se nacházejí též v blízkosti lipenské přehrady. Zde lze využít elektrokola, elektroskútry i elektročluny. „Cena za půjčení e-člunu je 740 korun na hodinu. Elektrická kola a čluny nabízí půjčovna v tamním přístavu Marina Lipno a e-skútry najdete v budově Chaty Lanovka u centrálního parkoviště,“ dodává Erika Širůčková. V oblasti kolem vodní nádrže Lipno naleznou turisté různé typy i náročnosti tras. Mezi oblíbené patří například okružní cesta z Kapitanátu přívozem do Frýdavy a zpět. Veškeré informace o e-půjčovnách a rovněž adresu nejbližší provozovny naleznou zájemci na www.ecofuture.cz/pujcovny.

Autor: Redakce Nazeleno.cz