fbpx

Půjčky bez doložení příjmů: Tato 3 rizika neberte na lehkou váhu0

Rychlé výdaje nejsou u většiny rodin bohužel ničím výjimečným. Pokud vám odejde pračka, kotel, automobil nebo cokoli jiného, potřebujete poměrně hodně peněz. Takový nákup nového vozu nebo i toho ojetého je rozhodně velmi nákladnou záležitostí.

Půjčit si dnes není nijak náročné. Vždyť úvěry nabízejí různé společnosti doslova na každé rohu. Pokud aktuálně uvažujete o půjčce, měli byste si všechno předem velmi dobře rozmyslet. Získat kvalitní úvěr už totiž tak jednoduché není. Ukazatelů, podle nichž takovouto výhodnou půjčku poznáte, je vcelku hodně. My se v tomto článku zaměříme na ty nejznámější. Věnovat se přitom konkrétně budeme půjčkám bez doložení příjmu.

Reklama

Už absence doložení příjmu může být podezřelá

Většina poskytovatelů vyžaduje po svých klientech potvrzení o výši jejich aktuálního příjmu. Podnikatelé dokladují splacené faktury za určité období. Poskytovatelé půjček si prostřednictvím samotného potvrzení o výši příjmů zjišťují, zdali je dlužník schopen dostát svým závazkům. Obecně je možné tvrdit, že půjčky bez doložení příjmů jsou pro samotné dlužníky z hlediska podmínek poněkud horší. I tak se ale dá vybrat spolehlivý férový úvěr, který vám krátkodobě pomůže.

Maximální RPSN

Prvním úskalím půjčky bez doložení příjmu je bezesporu vysoké RPSN. Roční procentuální úroková sazba může být maximálně vysoká, což logicky značně prodraží celý úvěr. Ještě před jeho realizací byste se měli podívat na tento ukazatel, jenž proradí mnohé. Mimo jiné zahrnuje poplatky za zřízení půjčky, za vedení úvěrového účtu, úroky a mnohé jiné záležitosti, které půjčku ve finále solidně prodraží. Nebankovní společnosti jsou povinné tento údaj vždy udávat. Najdete ho přímo na jejich webových prezentacích.

Poplatky za prodloužení splatnosti

Spousta společností nabízí první půjčku zdarma nebo za velmi výhodných podmínek. To je sice hezké, nicméně je třeba počítat s tím, že na něčem poskytovatelé musejí vydělávat. Jejich hlavním cílem je generování zisku v případě platební nekázně ze strany dlužníka. Když prostě a jednoduše přestane splácet, čekají ho vysoká penále. Ano, jako řešení se jeví odložení splátky, případně komplexnější úprava splátkového kalendáře. Obojí je ovšem vcelku solidně zpoplatněno.

Neprůhledné podmínky

Ať už byste rádi jakýkoli bankovní nebo nebankovní produkt, počítejte s tím, že byste o něm měli vědět úplně všechno. Typická je v tomto ohledu i půjčka ihned na účet bez 1 Kč a mnohé jiné úvěry. Na internetových stránkách konkrétní společnosti si zjistěte všechny podrobnosti týkající se půjčky a následně si ji porovnejte online s jinými konkurenčními produkty. Teprve pak budete mít jistotu správné volby.

Autor: Redakce Nazeleno.cz