fbpx

Půjčka a fotovoltaika na střeše0

Fotovoltaika na střeše je stále populárnějším trendem u rodinných domů, a to především z důvodu finanční úspory na nákladech za elektřinu, ale i z dalších důvodů.

Fotovoltaické panely na střeše jsou oblíbené nejen pro značnou finanční úsporu na nákladech za elektřinu, ale také z důvodu energetické soběstačnosti a péče o životní prostředí. Instalace fotovoltaiky na střechu je sice investice, která se vám po čase vrátí, ale v případě, že nemáte vstupní kapitál, bude muset vaši situaci vyřešit třeba online půjčka nebo nebankovní půjčka. Získat peníze vám pomůže i hypotéka. V případě větší investice také přichází v úvahu půjčka se zástavou

Speciální bankovní produkty

Pro financování nákupu fotovoltaiky na střechu, v případě, že nemáte vlastní kapitál, lze využít speciální bankovní produkty, které už v dnešní době nabízí většina bank. Tyto speciální produkty bývají nazvané jako půjčka na udržitelné technologie. Právě na fotovoltaiku, kterou budete takovouto půjčkou financovat, lze dostat výhodnější úrok. Výhodná je také možnost předčasného splacení takovéhoto úvěru, a to naprosto zdarma. Zvýhodněnou úrokovou sazbu také máte jistou i bez ohledu na výši investice. Půjčkou navíc můžete zafinancovat i samotnou instalaci fotovoltaických panelů na vaši střechu.

Řešení v podobě úvěru od nebankovních institucí

V případě, že se rozhodnete pro úvěr na fotovoltaiku od některé z nebankovních institucí, musíte počítat s tím, že úrok už nebude tak výhodný jako u produktu od některé z bank. V závěru tak přeplatíte mnohem větší finanční částku. 

Kombinace půjčky a dotace od státu

Věděli jste, že na fotovoltaiku na střechu je možné získat i finanční injekci od státu? Fotovoltaická elektrárna vás tak vyjde podstatně levněji. Tu tak můžete spojit s vašimi úspory. A pokud žádný vlastní kapitál nemáte, lze takovouto dotaci nakombinovat s půjčkou. Další variantou je také kombinace půjčky od banky a dotace od státu. Státní dotaci lze využít až na 50% ceny za fotovoltaiku. 

Autor: Komerční sdělení