fbpx

Proč se lidé stěhují z města na vesnice a samoty u lesa?0

V posledních letech se mnoho mladých lidí a mladých rodin stěhuje z města do malého města, vesnice nebo na samotu. Jakmile někomu řeknete, že se stěhujete na samotu u lesa, většina lidí vás bude mít za blázna. Je to ztráta komfortu, který máte k dispozici ve městě. Toto rozhodnutí má jistě své klady i zápory. A je jasné, že to není pro každého. Proč se lidé tedy stěhují na samoty?

Dokonalý klid a příroda na každém kroku

Dnešní době je plná hluku a shonu. Mnoho lidí se rozhodlo, že toho mají dost. Obzvlášť s malými dětmi si rodiče často uvědomí, že chtějí pro své děti mnohem více klidu a přírody. Jde o možnost, jak mohou být neustále na čerstvém vzduchu a dostat je daleko od smogu, toxinů i moderních technologií. Toto rozhodnutí často přichází právě s dětmi, a proto se na vesnice a samoty stěhuje tolik mladých rodin. Myslí totiž na zdraví a budoucnost svých dětí.

Vlastní dům – radost i starost

Vlastnit dům a zahradu je snem mnoha lidí. Musíte mít ale na mysli, že jde o mnohem více úklidu, údržby a práce. Zároveň si můžete na své zahradě pěstovat své ovoce a zeleninu, chovat slepice nebo jiná zvířata. To všechno s sebou přináší hodně radosti, ale také práce a výzev:

  • pěstování vlastního jídla,
  • opravy domu,
  • chování zvířat,
  • plánování nákupů.

Naučíte se ale také využít přírodu naplno. Využívat jímky na dešťovou vodu se vám vyplatí, protože budete mít neustále vodu na zalévání zahrady nebo splachování záchodu. Existuje hodně triků, kterými si můžete na vesnici nebo samotě usnadnit život a přiblížit se ještě více přírodě.

Proč tento životní styl není pro každého?

Hodně lidí se chce přestěhovat kvůli ochraně životního prostředí i svému zdraví. Pěstovat si vlastní jídlo a využívat dešťovou vodu. ISO environmentu 14001 se zabývá životním prostředím u firem, ale stejné principy můžete používat i doma. Pamatujte ale na to, že jde také o hodně práce, za kterou vás nebude nikdo platit. A možná vás to bude dokonce stát víc, než kdybyste žili ve městě. Není to jistě pro každého, ale pro hodně lidí o jedinečný životní styl, který budou milovat.

Zdroj obrázku: Nattasak Buranasri / Shutterstock.com

Autor: Komerční sdělení