fbpx

Příjemné klima i v tropických dnech? Pomohou s ním rezidenční klimatizace0

Léto, to je období odpočinku, dovolených, výletů, ale také vysokých teplot, které se u nás v posledních letech umí vyšplhat i nad tropických 30 stupňů. Jak se s nimi vypořádat v našich domovech? S pomocí rezidenční klimatizace, která i v podkroví dokáže vytvořit příjemné klima přesně podle vašich představ.

Zdroj: Pexels

Typy klimatizací

Na trhu se setkáme s několika typy klimatizací. Pokud hledáte rychlé, levné a účinné řešení, zvolte mobilní klimatizaci. Snadno ji zapojíte bez nutnosti instalace a můžete ji převézt autem třeba i na vaši chatu. Počítejte s tím, že mobilní klimatizace mají o něco nižší výkon a hodí se především do menších prostor. Výkonnější jsou nástěnné klimatizace, které umístíte na zeď, pod strop či na balkon a které zvládnou ochladit i několik pokojů na jednou, a to s individuálním nastavením pro jednotlivé místnosti. Na pomyslném vrcholu pak stojí multisplitové klimatizace.

Na co se zaměřit při výběru klimatizace

Nejdůležitějším faktorem při vybírání klimatizace je velikost prostoru, pro který ji chcete pořídit. Od tohoto údaje se budou odvozovat nároky na výkon daného přístroje. Dále samozřejmě záleží také na tom, zda bydlíte ve vlastním domě, paneláku či starší až památkové výstavbě.

Opomenout byste neměli ani funkce klimatizace. Kromě chlazení vám některé modely umí nabídnout i možnost vytápění v chladném období roku. U novějších modelů se také setkáte s komfortními prvky, jako je napojení na Wi-Fi, časovač, odvlhčování, čištění vzduchu a s celou řadou dalších funkcí. Pokud vás tedy doma trápí vlhkost nebo je někdo z členů rodiny astmatik či alergik, jde o jasnou volbu.

Klimatizace jako vkusný doplněk domácnosti

Nemusíte se bát toho, že klimatizace bude „nevzhledná bedna“, která bude hyzdit váš interiér. Vybrat si můžete ze skutečně vkusných modelů v elegantním a čistém provedení, na které bude radost pohledět. Na trhu se nejčastěji setkáte s bílým i nerezovým provedením, takže vybírat je opravdu z čeho.

Více na: www.greeczech.cz

Autor: Komerční sdělení