fbpx

Přesvědčivé výsledky řízeného větrání s rekuperací tepla i vlhkosti0

Jak mít v interiéru stále čerstvý vzduch a optimální klima po celý rok, když jsou domy a byty za účelem úspory energie izolované a větrání nedostatečné? Řešení nabízí systém řízeného větrání s entalpickým výměníkem, který zajistí maximální komfort bydlení díky rekuperaci tepla i vlhkosti, současně šetří náklady.

Kvalitní vzduch chrání zdraví i majetek

Systém komfortního řízeného větrání zaručí dostatečný přísun čerstvého vzduchu do interiéru bez průvanu, a díky nové generaci entalpických výměníků dokáže optimalizovat i vlhkost v interiéru. Konstantně vysoká kvalita vzduchu v místnosti a relativní vlhkost vzduchu působí blahodárně na zdraví. Relativní vlhkost vzduchu v interiéru nižší než 30 % může vést k vysušování dýchacího ústrojí, negativně ovlivňuje zdraví, spánek i soustředění. Nepříznivě ovlivňuje také stavební dřevěné konstrukce, napomáhá sesychání dřevěných podlah, nábytku, koberců. I vysoká vlhkost v interiéru dokáže napáchat mnoho škod. Pokud nejsou konstrukce obvodových zdí vhodně navrženy i provedeny, může docházet k hromadění vlhkosti v konstrukci, výskytu plísní. Systém řízeného větrání je tedy efektivní, zdravou a energeticky úspornou alternativou k otevírání oken, která také umožňuje výrazně šetřit náklady na vytápění.

Entalpický výměník – hlídač optimální vlhkosti

Entalpický výměník vytváří příjemné klima v interiéru a vysokou kvalitu vnitřního vzduchu díky zpětnému získávání tepla a vlhkosti. V zimě udržuje teplo a vlhkost v interiéru, zabraňuje nadměrnému vysoušení vzduchu a ohřívá přiváděný chladný venkovní vzduch. V létě odvádí teplý a vlhký vzduch předtím, než je čerstvý vzduch přiveden do domu. Vytváří tak optimální vnitřní klima po celý rok.

Princip fungování entalpického výměníku – rekuperace vlhkosti

Maximální hygiena, snadná údržba, úspora nákladů

Entalpický výměník Zehnder je, díky inovativní patentované konstrukci s polymerovými membránami, snadno čistitelný propláchnutím vodou. Mnohonásobně se tak zvyšuje jeho životnost bez snižování účinnosti rekuperace. Speciální vrstva Microban® nepropouští pachy, nečistoty, mikroby i plísňové spory všeho druhu a zachovává tak vysoce hygienické prostředí. Propustnou membránou je umožněn přenos pouze vodní páře mezi odváděným a přiváděným vzduchem. Mikroorganizmy membránou neprojdou, jelikož jsou větší než molekuly vodní páry. Přenos vodní páry také snižuje rosný bod v entalpickém výměníku. Použití předehřívačů, nebo protimrazové ochrany, je tedy nutné až při venkovních teplotách kolem –6 °C a nižších. Což vede k vyšší energetické účinnosti bez snížení komfortu v důsledku sníženého přívodu vzduchu. Zákazníci tak získají optimální vnitřní klima a zároveň ušetří náklady na elektrickou energii. Entalpický výměník, díky zpětnému získávání vlhkosti, odstraňuje také potřebu odvodu tzv. kondenzátu. Snižuje tím čas i náklady na instalaci a zvyšuje flexibilitu při umístění větrací jednotky.

Unikátní entalpický výměník Zehnder

Proč entalpický výměník?

Entalpický výměník zajišťuje ještě větší energetickou účinnost při stabilně vysokém přívodu vzduchu – stupeň účinnosti rekuperace je až 86 % tepla a vlhkosti až 73 % (hodnoty pro jednotku Zehnder ComfoAir Q 350TR s entalpickým výměníkem). Entalpický výměník ve srovnání s běžným výměníkem tepla dokáže předávat z odváděného vzduchu do přiváděného čerstvého vzduchu i vysoký podíl (až 60–70 %) vzdušné vlhkosti, a tak pasivně, bez dodatečné elektrické energie, pomáhat optimalizovat relativní vlhkost vzduchu v rodinném domě.

Pokud byste chtěli svůj systém komfortního řízeného větrání Zehnder rozšířit o entalpický výměník, od 1.7. do 31.10. 2020 můžete využít speciální prodejní akci a pořídit si entalpický výměník za sníženou cenu o 33 %.

Bezplatný odborný návrh

Pokud zvažujete nebo řešíte systém řízeného větrání, společnost Zehnder nabízí profesionální podporu, odborné poradenství i vypracování bezplatného odborného návrhu systému větrání. Není nic jednoduššího než vyplnit krátký formulář a získat bezplatný návrh systému řízeného větrání Zehnder i možnost dotace Nová zelená úsporám v hodnotě až 105 000 Kč.

Autor: Komerční sdělení