fbpx

Přehlídka řemesel: Soutěžící pracovali se zdicí pěnou POROTHERM0

O 14. ročník Soutěžní přehlídky řemesel SUSO je mezi studenty stále větší zájem. Letos se do něj přihlásilo o 16 % více žáků, než jaký byl průměr v posledních deseti letech trvání soutěže. Studující se totiž přesvědčili, že úspěch v soutěži zvyšuje zájem zaměstnavatelů a poskytuje šanci na získání zajímavého pracovního uplatnění. Cení si i možnosti naučit se pracovat s novými technologiemi – letos například se zdicí pěnou POROTHERM DRYFIX, která umožňuje zdít rychle a jednoduše.


Účast v soutěži SUSO je šancí na získání zajímavého pracovního uplatnění

Reklama

„Soutěžní přehlídka řemesel SUSO“, kterou pořádá společnost ABF a jejíž generálním partnerem je už podvanácté společnost Wienerberger cihlářský průmysl, se právě připravuje na svoje celostátní finále. Na mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH se od 21. do 23. 9. utkají studenti, kteří zvítězili v oblastních kolech soutěže. Zápolit tu budou žáci oborů zedník a truhlář. V rámci přehlídky se návštěvníkům exhibičně představí obory obkladač, kameník a kamenosochař a nově i obor rytec skla jako zástupce sklářského umění. Nad 14. ročníkem soutěže převzala záštitu Asociace krajů ČR a Hospodářská komora.

POROTHERM už jen na pěnu

Novinek je v rámci soutěže vždy hodně. Tou letošní je skutečnost, že studenti oboru zedník zdili už v regionálních kolech technologií POROTHERM DRYFIX System. V tomto případě se nepoužívá malta, ale zdivo z broušených cihel POROTHERM Profi se spojuje speciální zdicí pěnou POROTHERM DRYFIX. Výstavba je velmi rychlá a bez nepořádku z malty. 

Tato technologie je nesmírně populární, protože umožňuje zvládnout hrubou stavbu rodinného domu na již dokončené základové desce do týdne. Stavbaři o ni mají velký zájem, protože úspora času při výstavbě je opravu veliká,“ uvádí Richard Slavík ze společnosti Wienerberger cihlářský průmysl. To ostatně potvrzuje i David Surmaj z pořadatelské firmy ABF a dodává i pikantní zkušenost: „Technologie je o tolik snazší než klasické zdění s maltou, že pro nás znamenala z pořadatelského hlediska malý problém. Žáci totiž plnili zadaný úkol mnohem dříve, než jsme počítali, a mnozí tak získali hodně volného času.“


Studenti oboru zedník zdili speciální zdicí pěnou POROTHERM DRYFIX

Profesionalita roste

Podle Surmaje se v posledních letech mění přístup žáků k soutěži, roste jejich profesionalita i zájem o obor. „Mnozí studenti jdou sami za svými učiteli a vybízejí tak školu, aby se do soutěže přihlásila,“ uvádí David Surmaj.

Trend zájmů mladých o zvyšování své kvalifikace v oboru potvrzuje i Slavík: „Stavebníci si dnes pečlivě ověřují reference stavebních firem. Vědí, že i když mají perfektní stavební materiál, jakým je POROTHERM, potřebují i kvalitní provedení stavby, aby získali opravdu dobré bydlení. A mladí řemeslníci už zjistili, že úspěch v soutěži je pro ně vynikající vizitkou při hledání práce u dobré firmy.“

Jak se oba shodují, právě SUSO je pro studenty příležitostí, jak upozornit na svoje schopnosti a zaujmout tak potenciální zaměstnavatele. O tom, že si studenti tuto velkou šanci uvědomují, svědčí jejich vysoký zájem o účast v soutěži.

Více informací naleznete na www.suso.czwww.porotherm.cz

Autor: Redakce Nazeleno.cz