fbpx

Přehled produktů společnosti ELEKTRODESIGN ventilátory registrovaných v programu Nová zelená úsporám0

Společnost ELEKTRODESIGN ventilátory spol. s r.o. nabízí široký výběr rekuperačních jednotek určených pro bytovou i rezidenční výstavbu včetně systému pro rozvod vzduchu. V současné době je tyto produkty možné využít dotaci v rámci programu Nová zelená úsporám.

Níže uvádíme seznam všech produktů registrovaných v programu Nová zelená úsporám. Název produktu je vždy doplněn stručným popisem, evidenčním SVT kódem, případně též videoukázkou použití či montáže výrobku.

Rekuperační jednotka EHR 140 Akor

Větrací jednotka s rekuperací tepla typu EHR 140 Akor je ideální pro menší rodinné domy, apartmány nebo bytové jednotky. Skříň jednotky je vyrobena z extrudovaného polypropylenu vysoké hustoty a výborné těsnosti. Hrdla jsou umístěna na horní části skříně. Odvod kondenzátu je umístěn na spodní straně jednotky tak, aby bylo možno jednotku namontovat v horizontální i vertikální poloze. Jednotka je oboustranná. Stejnosměrný EC motor má vysokou účinnost a velice nízkou spotřebu začínající od 5,5 W. Protiproudý deskový výměník dosahuje účinnost až 90 %. Jednotka je navíc vybavena zabudovaným přijímačem pro bezdrátové ovládání. Bezdrátový ovladač je součástí dodávky a nejsou tedy nutné kabelové elektroinstalační rozvody. Dálkovým ovladačem lze přepínat jednotku ve třech stupních otáček a nastavit doběh. Brzy k dostání varianta s obtokem rekuperátoru.

Kód NZÚ: SVT 2732

Rekuperační jednotka EHR 280 Akor

Jednotka pro větrání větších rodinných domů i bytů. Lehká kompaktní jednotka vyrobená z polypropylenu určená pro montáž na stěnu. Jednotka je vybavena radiálními ventilátory s EC motory, protiproudým výměníkem s účinností zpětného získávání tepla až 97%. Jednotka je vybavena deskovými filtry třídy G4 (alternativně F7). Jednotka se dodává ve variantách Standard (drátové provedení) nebo RF s bezdrátovým ovládáním, kde je možné nastavit rychlost otáček a časový doběh zvýšeného režimu. Bezdrátové ovládání je u varianty RF součástí dodávky. Jednotka je určena pro trvalý provoz.

Kód NZÚ: SVT 2702

Rekuperační jednotka EHR 325 Ekonovent®

Větrací jednotka s rekuperací tepla typu EHR 325 Ekonovent®. Jednotka je tvořena pláštěm z bíle lakovaného pozinkovaného ocelového plechu. Vnitřní konstrukce je z vysoce kvalitního pěnového PP, což zajišťuje mimořádně nízké tepelné ztráty jednotky. Hrdla jsou umístěna na horní části skříně. Ze spodní části je vyveden odvod kondenzátu. Automatický obtok výměníku je standardní součástí jednotky.

Jednotka je vybavena zabudovaným přijímačem pro bezdrátové ovládání, nejsou tedy nutné kabelové elektroinstalační rozvody. Přijímací anténa je namontována na horní části skříně, dosah až 150 metrů na volné ploše. Jednotka je vybavena regulátorem konstantního průtoku. Hodnoty požadovaného průtoku se nastavují na ovladači s displejem.

Kód NZÚ: SVT 1883

Rekuperační jednotka IDEO 325 ECOWATT

Jednotka pro větrání rodinných domů. Kompaktní jednotka určená pro vertikální montáž na stěnu nebo horizontální montáž na podlahu (při dodržení sklonu pro zajištění odvodu kondenzátu). Jednotka obsahuje protiproudý výměník se zpětným získáváním tepla o účinnosti až 95 %, EC motory, dvoustupňovou filtraci na sání čerstvého vzduchu třídy M5/G4 a na sání odpadního vzduchu třídy G4. Plynulá elektronická regulace umožňuje přizpůsobení výkonu přesně požadavkům objektu. Možnost přepnutí jednotky do režimu zvýšeného větrání pomocí tlačítka BOOST.

Součástí dodávky je bezdrátový ovladač s možností nastavení všech požadavků uživatele, který zároveň indikuje veškeré provozní stavy jednotky. Dále je součástí jedno bezdrátové tlačítko BOOST. Jednotka je určena pro trvalý provoz.

Kód NZÚ: SVT 5769

Rekuperační jednotka DOMEO

Lehká, kompaktní rekuperační jednotka určená pro byty a domy. Účinnost rekuperace je až 92%, větrací výkon až 230 m3/h. Jednotka je vybavena účinnými EC elektromotory ventilátorů, digitální procesorovou regulací s intuitivním ovládáním, obtokem výměníku s automatickým či ručním chodem.

Jednotka je vybavena systémem prázdninového větrání pro minimální spotřebu energie po dobu nepřítomnosti osob. K jednotce lze instalovat čidla kvality vzduchu a spínač zvýšeného větrání.

V případě nadřazeného domovního systému je jednotka schopná komunikovat a být řízena přes rozhraní MODBUS. Další výhody této rekuperační jednotky jsou tichý provoz, jednoduchá instalace a snadná údržba. Jedná se o produkt s příznivým poměrem ceny k výkonu.

Instruktážní videa k rekuperační jednotce DOMEO:

Kód NZÚ: SVT 5772 (v přípravě)

Rekuperační jednotka IDEO 450 ECOWATT

Výkonná větrací jednotka s rekuperací tepla pro větší rodinné domy a byty. Jednotka je vybavena protiproudým hliníkovým výměníkem se zpětným získáváním tepla s vysokou účinností až 92 %, maximální větrací výkon 450 m3/h. Instalace na stoličku nebo na zeď. Jednotka je vybavena účinnými EC elektromotory ventilátorů, digitální procesorovou regulací s intuitivním ovládáním, obtokem výměníku s automatickým či ručním chodem. Jednotku lze uvést do stand-by režimu po dobu, kdy není nutné větrat. Jednotka má analogový vstup 0–10 V pro připojení externích čidel kvality vzduchu CO2, vlhkosti RH nebo teploty. Na základě tohoto vstupu je možné jednotku IDEO plynule řídit. V případě nadřazeného domovního systému je jednotka schopná komunikovat a být řízena přes rozhraní MODBUS. Další výhody této rekuperační jednotky jsou tichý provoz, jednoduchá instalace a snadná údržba.

Kód NZÚ: SVT 6357 (v přípravě)

Rekuperační jednotky PLUGGIT

Poslední generace větracích jednotek PLUGGIT Avent P je vybavena vysoce účinným hliníkovým protiproudým výměníkem s účinností až 86 % a dále účinnými EC elektromotory. Jednotky s excelentními hodnotami nízké spotřeby energie, splňují veškeré současné požadavky a navíc jsou držitelem certifikátu „Passive House“. Dotykové ovládání je umístěno na přední straně jednotky. Volitelně je k dispozici bezdrátové ovládání nebo ovládání nadřazeným systémem (BMS). Nainstalováním softwaru iFlow (smartphone, notebook) lze jednotky ovládat chytrým telefonem či tabletem. Jednotku je možno vybavit senzory pro udržení požadované kvality ovzduší (vlhkosti, teploty, CO2,VOC). V případě nadřazeného domovního systému je jednotka schopná komunikovat a být řízena přes rozhraní MODBUS.

Kód NZÚ: SVT 3222 (AVENT R100), SVT 5154 (AVENT P 190), SVT 4291 (AVENT P 310), SVT 4292 (AVENT P 460) 

Autor: Komerční sdělení