fbpx

Přehled dodavatelů elektřiny: Jak vybrat toho pravého?0

Během rok 2018 změnilo dodavatele přes 570 000 odběrných míst. Nejvíce od liberalizace trhu s energiemi v roce 2006. Má to své důvody. Ne každý je spokojený se svým dodavatelem a láká ho příslib úspor v případě, že najde levnější nabídku. Jak si však vybrat a nespálit se?

Kdo je nejlevnější?

Na prvním místě asi zajímá každého, kdo zvažuje změnu dodavatele, rozdíl v ceně. Vyplatí se vzít si k ruce fakturu za poslední období a počítat s reálnou spotřebu. Před sebou budete mít skutečnou cenu, kterou platíte za kWh i měsíční poplatky, a lépe si tak porovnáte, kdo je skutečně levnější. Přehledné srovnání dodavatelů elektřiny najdete dnes již na internetu.

Kdo je nejprofesionálnější?

Neostýchejte se prozkoušet si zákaznický servis. Jsou operátoři ochotní? Mají podle vás dostatečné znalosti? Vše vám srozumitelně vysvětlí a netlačí vás do různých pochybných nabídek? Dodavatel je něco jako partner, rozmyslete si, zda jste ochotní si ho pozvat do svých elektrických rozvodů.

Mají význam další služby?

Jaké dodatečné služby dodavatel nabízí? Energetický audit, servis kotlů, slevy na elektrokola, přehlednou aplikaci či bezplatnou info linku? Ujistěte se, co je pro vás největší priorita a v rámci zkoušení komunikace se zeptejte i na další výhody, co vám může dodavatel ještě nabídnout.

Smlouvy a obchodní podmínky

Nabízí vám dodavatel garanci ceny? Jak dlouhá je výpovědní lhůta a kolik dělají měsíční poplatky? Ztrácíte se v tom či si nejste jistí? Nechte si bezplatně a nezávazně poradit od lidí, co se v tom vyznají.

Důvěryhodnost

Důvěryhodnost je u dodavatelů energií zásadní. Často se objevují menší dodavatelé, kteří lákají na nízké ceny, ale následně okamžitě zdraží či zčista jasna vyrukují s vysokými poplatky. Zjistěte si na stránkách OTE, kolik odběrných míst firma obstarává, aby se nejednalo o nějakou garážovou firmu. Najděte si online reference od ostatních odběratelů a zkuste zjistit, zda někdo z vašeho okolí nemá se společností zkušenosti.

UPOZORNĚNÍ: Energetičtí šmejdi našli způsob, jak obcházet zákony o zákazu podomního prodeje. Domluví se s vámi totiž po telefonu na soukromé schůzce u vás doma a následně vám v obývacím pokoji předvedou pořádné divadlo. Pokud máte pocit, že vás někdo tlačí určitým směrem, nenechte se zmanipulovat a raději rychle ukončete komunikaci.

Autor: Komerční sdělení