fbpx

Pracovní obuv se vyplatí volit podle typu práce0

Uvažujete o pořízení pracovních bot? Není se čemu divit, vždyť mnohé činnosti se bez specifického obutí neobjedou. Nebo by se, lépe řečeno, obcházet neměly. Vždyť pracovní obuv dokáže zajistit nohám potřebný komfort a také dobře vypadá. Kombinace těchto aspektů je velmi důležitá pro jakéhokoli zaměstnance. Rozhodně se při výběru konkrétních boty vyplatí brát v potaz především druh pracovní činnosti, jíž se v zaměstnání věnujete. Pojďme se tedy na jednotlivé základní typy bot podívat.

Kotníková obuv pro stavební a jiné činnosti

Jestliže pracujete na stavbě, případně někde v průmyslovém provozu a podobně, určitě vsaďte na pevné kotníkové boty. Takováto bytelná pracovní obuv se prostě a jednoduše vyplatí zejména z hlediska bezpečnosti práce. Vždyť nikdy nevíte, díky vám může na nohu spadnout nějaký těžký předmět. Kovová špice vás může zachránit před zlomeninou nebo rozdrcením prstů. Boty jsou také opatřené proti popálení a případnému prořezu. Tak jako tak se jejich pořízení do takovýchto provozů vyplatí a měly by se stát povinností.

Sandály pro méně fyzicky náročná povolání

Pracujete třeba ve zdravotnictví nebo v kanceláři? Pak volte lehkou pracovní obuv, která nabídne potřebný komfort a noha v ní dokáže dýchat. Určitě není od věci vybírat i barevné variace odpovídající konkrétní profesi. Do zdravotnictví se náramně hodí tradiční bílá. Barevných variací takovýchto bot je ovšem spousta.

Trekové boty do přírody a terénu

Pohybujete se často v lese nebo jinde v přírodním prostředí na nezpevněných plochách? Pokud ano, není od věci zvážit pořízení pracovních bot trekových. Ty se dokážou dokonale přizpůsobit jakémukoli terénu a vy budete mít jistotu, že vás jen tak nebudou bolet nohy. Vybrat si nejen pracovní boty, ale i další ochranný pracovní sortiment můžete na Safework.cz.

Zdroj obrázku:

Francescomoufotografo / Shutterstock.com

Autor: Komerční sdělení