fbpx

Pozvánka: Konference Biomasa & Bioplyn 20080

Tisková zpráva

Čtvrtý ročník tradiční konference Biomasa & Bioplyn 2008 – rozvoj bioenergetiky v ČR – se koná ve dnech 5. – 6. 11. 2008 v Praze, v kongresovém centru Pankrác, a přinese aktuální informace z oblasti ekonomického a technologického vývoje v bioenergetice (energetické využití biomasy, bioplynu a biopaliv). Konferenci pořádá společnost BID services a české sdružení pro biomasu – CZ Biom.

Ceny všech energií neustále rostou, a odrážejí tak ekonomické i politické faktory současnosti. Energie z obnovitelných zdrojů (OZE) se tak dostávají do popředí zájmu, a stávají se i cenově konkurenceschopnými. Navíc jsou šetrné k životnímu prostředí, vytvářejí pracovní místa a stimulují ekonomickou aktivitu. Významný je i strategický faktor – energetická nezávislost státu.

Reklama

V prostředí střední Evropy je nejvýznamnějším obnovitelným zdrojem právě bioenergie – tedy biomasa, bioplyn, kapalná biopaliva. Rozvoj trhu a technologií v tomto segmentu je pro naši energetiku nesmírně významný a jeho dynamika je pozoruhodná, přesto neprobíhá tak rychle, jak by bylo třeba.

Konference Biomasa & Bioplyn 2008 vám poskytne přehled o nejnovějším technologickém, ekonomickém a politickém vývoji bioenergetiky, srovnání a inspiraci ze zahraničí, a zejména možnost konfrontovat názory s nejvýznamnějšími odborníky z výzkumu i praxe.

·         Webová stránka konference
·         Aktuální program
·         Stažení pozvánky v PDF
·         On-line registrace

 

 

Autor: Redakce Nazeleno.cz