fbpx

Poznejte charizma současné kolekce přírodního linolea Gerflor DLW0

Ta se opírá o nové barvy, revoluční povrchovou úpravu a posun v enviromentální oblasti.

Linoleum Gerflor DLW vás upoutá svým designem i využitím přírodních surovin.

Z pohledu designu se může nová kolekce pochlubit 159 barvami, z nichž 63 je zcela nových. Kromě aktualizace nesmrtelných dezénů typu Marmorette, Colorette a Uni Walton v ní můžeme najít i zcela nové dezény, jako je např. Arabesque, připomínající vlny moře z pohledu z výšky nebo kontrastní dezén Flow. Důležitým prvkem nové kolekce je i idea „Mix & Match“, tedy barevné propojení jednotlivých řad s cílem vytvořit jednu velkou „superkolekci“, v jejímž rámci je možné materiály vzájemně kombinovat.

Ultramatný povrch s novou povrchovou úpravou Neocare

Druhým klíčovým estetickým prvkem je ultra matný povrch, vytvořený díky nové revoluční povrchové úpravě Neocare. Matný efekt v kombinaci s tradiční dvouvrstvou výrobní technologií eliminuje riziko prorýsování jutového podkladu a také maskuje drobné nepřesnosti podkladu nebo tahy lepidla.

Linoleum Gerflor DLW je podlahovou krytinou, která představuje výjimečný materiál, vysoce šetrný k životnímu prostředí. Linoleum neobsahuje PVC ani změkčovadla, je příjemně teplé a díky lněnému oleji má i antibakteriální účinky.

Nová povrchová úprava Neocare nahrazuje dosavadní LPX a PUR povrchy, a kromě matného efektu nabízí bezprecedentní odolnost vůči chemikáliím včetně agresivních saponátů a desinfekcí. Povrch Neocare není konstruován na bázi běžně používaného polyuretanu, proto umožňuje i pro konzervativní uživatele možnost aplikace ochranné emulze (tzv. pastování) i přesto, že ji linoleum s touto úpravou nepotřebuje. Korigován byl i poměr použitých přírodních surovin, které tvoří 98 % výrobku (lněný olej, dřevní moučka, pryskyřice, vápenec atd.). Výsledkem je větší podíl rychle obnovitelných přírodních surovin a vyšší elasticita linolea Gerflor DLW.

Posun v enviromentální oblasti

Gerflor jako přední světový výrobce se dlouhodobě a intenzivně zabývá otázkou enviromentální bezpečnosti a zodpovědnosti, a proto se nespokojuje pouze s problematikou primárních surovin, jejich obnovitelnosti, původu a zdravotní nezávadnosti. Při tvorbě svých produktů využívá ucelený přístup, který zohledňuje tzv. celkový životní cyklus výrobku. Od prvotních surovin, přes energetickou náročnost výroby, údržby až po finální recyklaci, až stávající výrobek doslouží.

Přírodní linoleum Gerflor DLW realizace

Díky úpravám ve výrobních procesech se podařilo firmě Gerflor získat vysoce prestižní certifikát Carbon Neutral, který potvrzuje, že výroba přírodního linolea Gerflor DLW nezvyšuje produkci oxidu uhličitého na zemi v rámci části životního cyklu výrobku od získání (růstu) surovin po konec výrobního procesu. Dalším důležitým enviromentálním certifikátem je tzv. Cradle to Cradle, konkrétně stříbrná úroveň, potvrzující zaměření produktu na cirkulární ekonomiku, jejímž cílem je nulový odpad. Výrobek na konci svého životního cyklu se tak stává surovinou pro výrobu dalšího produktu.

Přírodní linoleum Gerflor DLW realizace

Autor: Komerční sdělení