fbpx

Inteligentní krabice na pizzu z recyklovaného papíru nahradí talíře a dokáže se zmenšit0

Taky se vám již někdy stalo, že jste se o pizzu z jedné krabice dělili s více lidmi a hodily by se vám talíře? Nebo pár kousků pizzy zbylo a velká krabice se vám jednoduše nevešla do lednice? U krabice s promyšleným designem se to nestane.

Krabice na pizzu může nabídnout více užitečných vlastností než bývá běžné. Stačilo jen promyslet způsob využití a krabici předpřipravit tak, aby se dala použít i jinak. Krabice nové generace nazvaná „Green Box“ vypadá na první pohled velmi podobně jako její standardní kolegyně, svým uživatelům však nabízí vyšší komfort. Díky perforovaným linkám lze její víko pohodlně rozdělit na čtyři části, které poslouží jako talíře. Tato vlastnost je obzvlášť praktická mimo domov či restauraci.

Reklama

Green Box vypadá na první pohled podobně jako běžná krabice na pizzu. (Zdroj: greenboxny.com)

Pokud pizzu nesníme celou, můžeme krabici díky předpřipraveným ohybům zmenšit do velikosti mnohem praktičtější pro uskladnění v lednici, nebo pro přenos domů z terénu či pizzerie.

 Inteligentní krabice v praxi – talíře pro čtyři lidi. (Zdroj: inhabitat.com)

Ve videu (v angličtině) je vidět, že se s krabicí snadno pracuje.

Krabice je vyrobena z recyklovaného papíru a je možné ji dále recyklovat. Vzhledem k tomu, že recyklaci komplikuje výrazné ušpinění krabice, vkládá se pod pizzu raději list papíru. Aktuálně je tato promyšlená krabice k dispozici v šesti velikostech.

Multifunkční krabice na pizzu. (Zdroj: greenboxny.com)

Jednoduchým složením papíru vznikne menší krabička. (Zdroj: inhabitat.com)

Víko lze snadno rozdělit na čtyři části. (Zdroj: inhabitat.com)

Autor: Jarmila Bajerova