fbpx

Poslední šance na zateplení domu před zimou!0

TISKOVÁ ZPRÁVA

Zima se blíží rychleji, než bychom chtěli, topná sezona je v plném proudu a účty za vytápění začínají znatelně narůstat. Ještě nyní v podzimním období je možné tyto náklady podstatně snížit a to vhodnou investicí do zateplení. Právě teď je vhodné období také proto, že je možné zažádat si o výhodné dotace z programu Zelená úsporám. Velmi efektivním řešením je izolace stropu nebo střechy, kterými může unikat až 30 % drahého tepla. Společnost IP Izolace Polná nabízí velmi kvalitní a prověřenou formu zateplování pomocí systému MAGMARELAX, která se dá realizovat během 3 – 5 hodin a pomůže tak zahájit okamžité úspory. 

Dle internetového průzkumu společnosti OMD vyplývá, že o zateplení domu v nejbližší době uvažuje více než 16 % z celkového počtu 528 respondentů. Nejpodstatnějšími rozhodujícími aspekty je vedle kvality a ceny také tepelná propustnost, návratnost investice a zdravotní nezávadnost. Stále větší část domácností uvažuje o zateplení střech či stropu, protože jde ve většině případů o relativně levnou izolaci ve srovnání s izolací fasády či výměnou oken. „Izolací stropu či střechy zabráníme až 30 % úniku tepla z budovy. Pokud se na to podíváme z finanční stránky je možno dosáhnout značných úspor a investice od 30 do 60 tisíc korun se nám navrátí během následujících 4 až 6 let,“ vysvětluje Ing. Radim Vaněk, jednatel společnosti IP Izolace Polná.

Reklama

Oblíbeným materiálem pro zateplování se díky kvalitě a rychlé aplikaci stále více stává foukaná minerální izolace MAGMARELAX. Aplikace MAGMARELAXU trvá pouhých 3-5 hodin a není třeba vystěhovat prostor či nějak výrazně narušovat chod domácnosti. Pro nafoukání izolace stačí totiž několik otvorů. Je možné ji foukat také na otevřené plochy. Dalšími žádanými vlastnostmi této izolace je nehořlavost a odolnost proti plísním a vlhkosti. Foukaná technologie zaručí, že se izolační materiál dostane opravdu všude a dokáže vyplnit všechny mezery či skuliny. Systém foukané kamenné vlny na českém trhu výhradně dodává společnost IP Izolace Polná, specialista na izolace a úspory energií.

V souvislosti s dotačním programem „Zelená úsporám“ vytvořila IP Izolace Polná webové stránky www.dotaceprodum.cz, které jsou skvělým pomocníkem při plánování úspor energií. Na tomto webu je zdarma k dispozici kalkulačka dotací ENERGYRELAX, aplikace, která dokáže spočítat cenu zateplení, výši tepelné úspory a také zda dosáhneme na dotace programu „Zelená úsporám“.

Tento nástroj jsme připravili proto, abychom vyšli vstříc potřebám našich zákazníků a také projektantům, usnadnili jim spočítat si náklady na jejich izolační projekty a pomohli lépe se orientovat v dotačním programu Zelená úsporám. Výpočet z naší kalkulačky je v tuto chvíli pouze orientační, není tedy oficiálním podkladem pro žádání dotací. Je ovšem velmi přesný a dobře poslouží k vytvoření představy o nákladovém zatížení zateplení domu,“ uvádí Ing. Radim Vaněk.

Dotační program „Zelená úsporám“ je velmi populární. Ukázal to i již zmíněný internetový průzkum společnosti OMD. O dotacích na zateplení z tohoto programu domu uvažuje přes 35 % dotázaných respondentů.

Více informací získáte na www.ippolna.cz, www.magmarelax.czwww.energeticke-projekty.cz.

Autor: Redakce Nazeleno.cz